Новини

Херсонський фермер про бронювання: нас не можна ставити в однакові умови бронювання з областями, де не було бойових дій

Власник ФГ «Гордієнко» та керівник осередку «Асоціації фермерів та приватних землевласників Херсонщини» Олександр Гордієнко заявив, що деокуповані і прифронтові регіони через складнішу економічну і демографічну ситуацію не можна ставити в однакові умови бронювання працівників з областями, де не було бойових дій.

Про це повідомляє Latifundist.com.

«Я уже просив обласне керівництво, нашу асоціацію звернутися від громад з пропозицією до Кабміну. 100% нас не можна ставити в однакові умови по бронюванню з областями, де не було бойових дій і де інші кліматичні умови», — сказав він.

За його словами, для багатьох аграріїв з таких регіонів єдине, що змінилось — ціна зерна. Натомість у Гордієнка та великої кількості аграріїв з деокупованої Херсонщини «нема житла, техніки, зерносховищ — реально нічого».

Читайте також: В НОВААГРО розповіли, як відновили елеватори у Харківській області, які постраждали від війни

«Ми не тягнемо зарплату в 20 тис. грн. Дивіться, щоб одного працівника забронювати, мені треба ще одного найняти і платити йому також 20 тис. грн. Щоб двох — треба найняти чотирьох. Це вже 80 тис. грн зарплата. Ми можемо їх знайти, але тоді не заплатимо податки чи за паї. Ми і так з людьми домовились, що платимо половину від довоєнної орендної плати. Люди дякують і за це, і за те, що взагалі працюємо. Бо більша половина людей виїхала», — каже фермер.

Аграрій каже, що також підтримало би місцевих аграріїв збільшення квоти для бронювання, наприклад, до 70-75%.

«Якщо державі треба запустити в цих регіонах виробництво і життя, якось допоможіть нам. Ви ж зрозумійте, на Херсонщині не тисячі критичних підприємств. Якщо не помиляюсь, у нас біля 170 господарств, які отримали бронювання. Та радійте, що люди повернулися, бо так вийде, що праця заради праці. Ми переїхали в степ з гарних будинків, в яких жили по 30 років. Нічого, якось працюємо. Але не топіть нас, ми реально не можемо», — сказав Гордієнко.

Як повідомлялось раніше, експортні ціни на українську продовольчу пшеницю в грудні були відносно стабільними.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram