Новини

Хлібобулочні солодощі купуються далеко за межами України – асоціація

За даними Державної митної служби, минулого року Україна експортувала хлібобулочних кондитерських виробів в обсязі 89 тис. т, на 29 % перевищивши показник 2022 року, що принесло загальні доходи в сумі 213 млн дол. (+ 40 %).

Про це повідомила Українська асоціація аграрного експорту.

Як й інші групи кондитерської продукції, хлібобулочні солодощі у 2023 році продемонстрували зростання показників експорту після шоків 2022 року, пов’язаних з російською військовою агресією.

Читайте також: Другий рік поспіль. Україна експортує більше шоколадних продуктів

В географії збуту хлібобулочних солодощів вітчизняного виробництва 2023 року основним споживачем був Європейський Союз, сумарні закупки держав якого склали 122 млн дол. або 57 % від всієї вартості.

Головними покупцями хлібобулочних солодощів з України торік стали:

  • Румунія – 14 тис. т,
  • Польща – 14 тис. т,
  • Молдова – 10 тис. т,
  • Латвія – 5 тис. т,
  • Німеччина – 5 тис. т,
  • Грузія – 4 тис. т,
  • Литва – 4 тис. т,
  • Болгарія – 3 тис. т,
  • Азербайджан – 3 тис. т.
  • Доволі значні за кількістю поставки здійснювались також до Сполучених Штатів, Туреччини, Ізраїлю, Іраку, Саудівської Аравії, Ємену, Китаю, ОАЕ, Лівії.

Таким чином, Україні принаймні вдається зберегти власні позиції в межах 30-го місця глобального рейтингу експортерів цієї групи солодощів, як УААЕ інформувала в попередньому тематичному матеріалі.

Товарна структура експорту кондитерських виробів з борошна торік складалась переважно з солодкого сухого печива (32 тис. т), вафель (31 тис. т), сухарів і грінок (6 тис. т) пряників (4 тис. т), сухого печива (3 тис. т).

У 2024 році закордонні продажі наших хлібобулочних солодощів збільшуються в натуральному та грошовому виразі: у січні-березні їх експорт досяг приблизно 25 тис. т, що на третину перевищило обсяги за перші три місяці 2023 року, при вартості у майже 62 млн дол. (+ 43 %). Найбільшими покупцями в цьому сегменті, як і раніше, виступають Румунія, Польща і Молдова, забезпечуючи українським спеціалізованим компаніям понад третину валютної виручки.

В асоціації зазначили, що попри достатньо диверсифіковану товарну і географічну структуру наших зовнішніх продажів хлібобулочних кондитерських виробів, слід звернути увагу на ринки окремих країн далекого зарубіжжя, а саме Канади, Австралії, Японії, що можуть додатково стати покупцями такої продукції, адже зараз належать до основних імпортерів даного сегменту солодощів.

Як повідомлялось раніше, країни ЄС збільшили експорт шоколаду.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram