Харківський тракторний завод (ХТЗ), що входить до групи DCH бізнесмена Олександра Ярославського, планує внести зміни до плану досудової санації, переобрати склад наглядової ради і припинити повноваження всіх членів ревізійної комісії.Відповідні запитання внесено до порядку денного загальних зборів акціонерів компанії, запланованих на 25 листопада, передає Інтерфакс-Україна.
Також до порядку денного внесено затвердження результатів фінансово-господарської діяльності АТ “ХТЗ” за 2021 рік і порядку погашення збитків, а також ухвалення рішень за результатами звітів генерального директора і наглядової ради за той самий рік.
Читайте також: HarvEast та Variant Irrigation запустили в роботу п’ять дощувальних машин на Київщині
Зокрема, заплановано збиток від госпдіяльності у 2021 році покрити за рахунок прибутку наступних років.
Як повідомлялося, акціонери ХТЗ у червні 2020 року ініціювали досудову санацію товариства у зв’язку із загрозою неплатоспроможності, а 3 серпня того ж року суд затвердив план досудової санації строком на два роки.
Згідно з матеріалами судових рішень, у липні 2022 року ХТЗ звернувся до суду із проханням про внесення змін до плану санації та затвердження його в новій редакції, обґрунтовуючи таку необхідність введенням воєнного стану в Україні у зв’язку зі збройною агресією РФ та постійними обстрілами Харкова, що призвело до повної зупинки заводу та неможливості розрахунків із контрагентами.
Суд 1 серпня 2022 року затвердив новий план досудової санації та продовжив досудову санацію на три роки.
Наразі ХТЗ продовжує роботу – зокрема, як повідомлялося, група DCH за підсумками січня-вересня 2024 року збільшила сплату податків і зборів на 14,5% (на 210 млн грн) порівняно з тим самим періодом 2023 року – більш ніж до 1,65 млрд грн, водночас ХТЗ, наростивши сплату податків на 32 млн грн, увійшов до трійки компаній групи, що забезпечили найбільший їхній приріст.
Спеціалізація ХТЗ, заснованого 1930 року, – виробництво тракторів і спецтехніки для робіт у сільському та комунальному господарствах, будівництві.
За даними проєкту Claroty Project, завод завершив 2023 рік із чистим прибутком 14,6 млн грн проти збитку 50,06 млн грн роком раніше, за зростання чистого доходу на 62% – до 199,2 млн грн. У січні-червні поточного року його виручка зросла на 58% до того самого періоду 2023 року – до 153,9 млн грн, однак збиток становив 66,5 млн грн проти чистого прибутку майже 77 млн грн.
У 2021 році завод отримав понад 138 млн грн збитку проти прибутку 192 млн грн роком раніше, а чистий дохід зріс на 11% – до 476 млн грн.
За даними НКЦПФР на другий квартал 2024 року, зареєстрована на Кіпрі Rosiland Engineering Limited володіє 91,7667% статутного капіталу АТ “ХТЗ”.
Як повідомлялось раніше, аграріям у вересні виплатять 150 млн грн держкомпенсації за вітчизняну с/г техніку.