Новини

Індія знову продовжила заборону на експорт цибулі: аналітики розповіли, як реагує ринок

Аналітики звертають увагу на чергове продовження заборони експорту цибулі, анонсоване урядом Індії.

Про це повідомляє EastFruit.

Попередня заборона була введена у грудні 2023 року і діяла до 31 березня 2024 року, проте вона була продовжена цього разу на невизначений час.

Уряд аргументував це тим, що внутрішні ціни на цибулю зросли за рік на 43% і становлять близько 0,3 доларів США за кг, що вважається високою ціною для Індії. Для порівняння, середня ціна на цибулю в Україні зараз приблизно така сама, і ця ціна є однією з найнижчих за останні роки.

Читайте також: Подвійні стандарти. Польща масово імпортує цибулю ріпчасту з росії – аналітики

Аналітики заявили, що оскільки Індія є найбільшим експортером цибулі у світі за обсягом, то не дивно, що рішення про продовження заборони на експорт цього продукту призвело до нервової реакції на ринках регіону. Справжня паніка на ринку цибулі в Бангладеш – ціни на цей товар злетіли після рішення Індії більш ніж на 10 американських центів за кг.

Зміна клімату є головною причиною зниження обсягів виробництва цибулі в Індії. Зокрема, дефіцит опадів у багатьох виробничих регіонах спричинив зниження врожайності. А оскільки цибуля є одним із найбільш споживаних овочів, особливо серед бідної частини населення Індії, то її вплив і на інфляцію та настрої виборців є дуже значним.

Крім Бангладеш, найбільшими країнами-імпортерами цибулі з Індії є: Малайзія, ОАЕ, Шрі-Ланка, Непал, Індонезія, Катар, В’єтнам, Оман, Сінгапур, Кувейт та Саудівська Аравія. Відповідно, на цих ринках очікується зміцнення цін на цибулю, якою, найімовірніше, скористається насамперед Китай.

Як повідомлялось раніше, господарство з Полтавщини відсіяло цибулю.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram