Новини

Індонезія збільшує імпорт пшениці

В Індонезії покупці зерна збільшують імпорт пшениці нижчої якості, оскільки зниження внутрішнього виробництва кукурудзи після сильної посухи минулого року призвело до дефіциту сировини для виробництва кормів.

Про це повідомляє АПК-Інформ.

За прогнозами сінгапурських зернотрейдерів, імпорт пшениці до Індонезії у 2024 р. зросте щонайменше на 10% у порівнянні з приблизно 10,87 млн тонн, що були закуплені минулого року. Крім цього зазначається, що індонезійські борошномели збільшили обсяги закупівлі пшениці, в основному в Чорноморському регіоні, але частина закупленої зернової є нижчої якості і, як очікується, буде використана для виробництва кормів.

Читайте також: У Франції стан посівів озимої пшениці гірший за минулорічний

Трейдери заявили, що індонезійські імпортери останніми тижнями підписали контракти на купівлю близько 300 тис. тонн пшениці нижчої якості, в основному з України та Росії, за ціною $260-270 за тонну C&F з відвантаженням в лютому-березні. Ці поставки призначені для комбікормової промисловості, оскільки місцеві ціни на кукурудзу більш ніж удвічі перевищують ціну імпортної пшениці.

За оцінками операторів ринку, кукурудза місцевого виробництва зараз коштує близько $550-600 за тонну в порівнянні з імпортною фуражною пшеницею, яка коштує близько $260-270 за тонну.

Варто також зазначити, що уряд Індонезії доручив закупівельній компанії Bulog імпортувати 500 тис. тонн кукурудзи для постачання комбікормів, намагаючись знизити ціни. Водночас трейдери заявили, що це навряд чи призведе до скорочення закупівель пшениці з огляду на високий рівень цін на фуражне зерно.

Як повідомлялось раніше, в “Агротрейді” пшениця стала найпопулярнішим експортним товаром.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram