Новини

Кабмін оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності підприємствами

Кабінет Міністрів України оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності підприємствами.

Про це у Telegram повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Уряд оновлює критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Як і обіцяли, до 15 листопада провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних і мають право бронювати співробітників. За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути. Перш за все, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер погоджуватимуть з Міноборони та Мінекономіки”, – написав очільник уряду.

Читайте також: Впав експорт. Як повномасштабна війна вплинула на бджолярство на Хмельниччині

Також для приватного сектору зарплатний критерій і відсутність боргів перед бюджетом тепер обов’язкові пункти для бронювання працівників, зокрема нарахована середня зарплата на підприємстві та в заброньованого працівника має бути не меншою за дві з половиною мінімальні зарплати, що, на думку прем’єра, дасть змогу знизити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради “тіньової” домовленості про бронювання.

За словами Шмигаля, усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через “Дію”, відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.

“Новий порядок діятиме з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами, незалежно від того, як і коли воно відбувалося”, – зазначив він.

Як повідомлялось раніше, війна вже завдала українським аграріям збитків на понад $50 мільярдів.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram