Техніка

Кабмін прийняв новий Технічний регламент затвердження типу щодо тракторів

На засіданні Кабміну було прийнято Технічний регламент затвердження типу сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів, який стосується допуску на ринок та введення в експлуатацію сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів.

Про це повідомляє УКАБ.

Прийняття регламенту направлено на імплементацію українських НПА до актів ЄС у сфері технічного регулювання в АПК, зокрема в частині запровадження в Україні європейських процедур із введення в обіг та експлуатацію сільськогосподарських тракторів.

Також по темі: Компанія CASE IH випустила новий трактор з підвищеною продуктивністю

УКАБ вітає відповідне рішення, адже прийняття нового Технічного регламенту зумовлено закладанням умов для:

  • зниження нетарифних бар’єрів у торгівлі сільськогосподарськими машинами та обладнанням;
  • можливості їх доступу до зовнішніх ринків;
  • роботи Уряду та профільних міністерств в напрямі підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА).

Новий Технічний регламент набирає чинності через шість місяців з дня опублікування. Водночас, протягом 24 місяців з дати набрання чинності (до 1 червня 2026 року), виробники і постачальники с/г техніки можуть застосовувати на свій вибір Технічний регламент (діючий регламент, визначений постановою КМУ №1367 від 28.11.2011, або новоприйнятий).

За словами координатора комітету техніки УКАБ Олега Нестерова, передбачено, що типи тракторів і с/г техніки, які були введені в експлуатацію до 1 червня 2026 року і мають відповідні сертифікати затвердження типу, не можуть бути заборонені чи обмежені з причин невідповідності оновленому законодавству.

“Тобто, всі отримані до зазначеного терміну сертифікати затвердження типу або нині діючі, залишаються чинним. Тож модельні ряди тракторів, які вже багато років в Україні, будуть успішно постачатися на ринок і надалі”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, розробники зі Львова створили електротрактор для фермерів.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram