Рослинництво

Капуста другий тиждень дешевшає

На українському ринку другий тиждень поспіль падають ціни на білокачанну капусту, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Чергове зниження цін у цьому сегменті учасники ринку пояснюють суттєвим збільшенням пропозиції некондиційної продукції. На цей час значну частину обсягів на ринку складає підморожена капуста. Тим часом білокачанну капусту високої якості частину фермерів вважають за краще закласти на зберігання і почати реалізацію не раніше середини грудня. Інша половина виробників сьогодні продовжує реалізацію якісної продукції, збільшуючи загальну пропозицію білокачанної продукції на ринку. Такі дії вони пояснюють витратами на електроенергію, що різко збільшилися. У світлі останніх подій з перебоями з електроенергією в більшості регіонів України далеко не всі фермери мають впевненість у можливості якісного зберігання плодоовочевої продукції надалі.

Таким чином, сьогодні українські виробники капусти вже опустили ціни на свою продукцію до 6-8 грн/кг ($0,23-0,34/кг), що в середньому на 17% нижче, ніж тижнем раніше. Головною причиною зниження відпускних цін стало різке збільшення пропозиції даної продукції на ринку та незадовільна якість основних обсягів білокачанної капусти.Економія на ЗЗР та добривах паралельно з несприятливими погодними умовами у вересні-жовтні поточного року, вилилася в масове поширення захворювань капусти, і продати такий товар за високими цінами сьогодні не є можливим.

Проте, як зазначають аналітики проєкту EastFruit, попри стрімке здешевлення цієї продукції протягом останніх двох тижнів, ціни на білокачанну капусту в Україні зараз як мінімум на 40 % вищі, ніж за аналогічний період минулого року.

Водночас експерти ринку залишаються за своїх попередніх прогнозів щодо недостатньої пропозиції капусти на українському ринку в другій половині поточного маркетингового сезону. Тобто нові підвищувальні цінові тенденції в даному сегменті можуть встановитися вже найближчим часом.

Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro

Читайте також
Імпорт свинини виріс на 41%