Збори акціонерів агрохолдингу “Кернел” 12 серпня підтвердили рішення зборів акціонерів від 11 грудня 2023 року, які оскаржують у суді міноритарні власники 0,4% акцій компанії, що заявляють про їхню фіктивність. 99,61% голосів на повторних зборах було в мажоритарного акціонера Namsen Limited глави “Кернел” Андрія Веревського, якому належить 94,37% від усіх голосів.
Про це йдеться у повідомленні емітента на Варшавській фондовій біржі, пише Інтерфакс-Україна.
Раніше “Кернел” зазначав, що існує ризик судового скасування рішень зборів від 11 грудня, що може вплинути на стабільність роботи компанії. Зокрема, було підтверджено рішення про призначення до ради директорів, призначення незалежного аудитора на поточний фінансовий рік і затвердження річної звітності станом на 30 червня 2023 року.
Читайте також: Удар РФ по Україні: шахед пошкодив Старокостянтинівський завод Kernel
Агрохолдинг також наголошує, що підтвердження відмови від дивідендів пов’язане зі значною невизначеністю і ризиками, з якими стикається і буде стикатися група в майбутньому.
“Крім того, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року компанія набула статусу потенційної події дефолту з боку кредиторів, що забороняє будь-які виплати дивідендів, викупи та інші форми розподілу накопичених резервів серед акціонерів”, – йшлося в заяві для акціонерів.
“Кернел” також зазначив, що зазнав збитку $2,4 млн від операцій із криптоактивами (переважно BTC і ETH через централізовані біржі Coinbase і Kraken або децентралізовані майданчики Curve and Sushiswap) у фінансовому році, який завершився в червні 2023 року.
Компанія пояснила вкладення в криптоактиви прагненням зберегти ліквідність одразу після повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року, однак заявила, що повністю закрила свої позиції в криптовалюті до 31 грудня 2022 року і не має наміру відкривати жодних позицій у криптоактивах у майбутньому.
Як повідомлялось раніше, Ощадбанк збільшив кредитний ліміт для ТОВ “Дружба-Нова”, що входить до групи Kernel.