Рослинництво

“Клімат дуже посушливий”. На Миколаївщині через високі температури вирощувати овочі проблемно

На одному із сільськогосподарських підприємств Миколаївщини вирощують різноманітні овочі: картоплю, цибулю, огірки, помідори та капусту. А також баштанні, серед яких кавуни та дині. Овочеві культури рятують від спеки за допомогою крапельного зрошування. Через високі температури вирощувати овочі проблемно, заявив керівник відділення агропідприємства Артем Пекера. 

Про це повідомляє Суспільне.

“Наразі клімат дуже посушливий, і вирощувати овочі без крапельного або верхнього поливу це неможливо. Тому що зараз ми бачимо, що у повітрі +40 температура, на землі це +65 (градусів — ред.). Зверху сонце робить своє діло, спалює продукт, підпалює”, — сказав фермер.

Пекера заявив, що проблема вирощування овочевих культур виникла через повномасштабне вторгнення рф в Україну. Чоловік додає, у порівнянні з 2022 роком ситуація покращилася.

Читайте також: На Київщині сім підприємств розвиватимуть садівництво та городництво завдяки грантам

“У 2022 році в нас овочів було близько 100 гектарів. Наразі — це дві тисячі гектарів. Всі ми збираємо, відправляємо на наш вітчизняний ринок”, — сказав фермер.

Пекера згадує, у попередні роки, до початку вторгнення, на Снігурівщині вирощували овочі. Згодом галузь припинила своє існування.

“Проблема була в тому, що всі системи зрошення були здані на металобрухт, все було вирізано, все було продано”, — розповідає він.

Фермер каже, що після деокупації району аграрії почали відновлювати овочівництво.

Потім це все почали відновлювати, ставили фрегати, ставили зрошення, ставили крапельне зрошення”, — розповідає чоловік.

Як повідомлялось раніше, аналітики розповіли, чому лохина б’є цінові антирекорди.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram