Асоціація «Свинарі України» у листопаді провела опитування серед учасників об’єднання, щоб з’ясувати, яка ситуація із забезпеченням кадрами в українських підприємств і на які спеціальності наразі найбільший попит.
У пресслужбі асоціації розповіли, що враховуючи, що більшість свиногосподарств мають потужні департаменти рослинництва, вдалося оцінити брак спеціалістів не лише з точки зору свинарства, а й по всій структурі. Господарства, які взяли участь в анкетуванні забезпечують понад 60% промислового поголів’я свиней в Україні.
За словами менеджера із комунікацій асоціації Ірини Корольової, за підсумками анкетування чверть опитуваних, 26%, мають недостатню кількість основного виробничого персоналу свиноферми (технологи, ветеринари, оператори, керівники виробничих майданчиків), стільки ж відчувають дефіцит допоміжних працівників — слюсарів, електриків тощо.
“48% респондентів відзначають брак персоналу не стільки у тваринництві, скільки у суміжних аграрних напрямках діяльності: водії, трактористи, механіки, агрономи тощо. Більшість з опитаних, 45%, прогнозують, що у найближчі кілька років дефіцит вище названих спеціальностей посилиться”, – сказала вона.
Читайте також: Дикі свині відрили в Карпатах білий трюфель
Менеджер каже, що серед основних причин кадрового голоду сьогодні власники свинарського бізнесу називають мобілізацію.
“Водночас, понад чверть опитаних, вважає, що вагомим чинником також залишається брак на ринку праці кандидатів з задовільним рівнем кваліфікації” — сказала Корольова.
Як повідомлялось раніше, племзавод “Агропрайм Холдинг” збільшуватиме кількість ремонтних кнурців і свинок.