Тваринництво

KSG Agro продовжує трансформацію свинарського бізнесу

Агрохолдинг KSG Agro впродовж 2023 року поступово скорочував поголів’я свиней через побоювання за загальну безпеку та біобезпеку стада, а також зміни в стратегії групи та загальних ринкових умовах.

Про це йдеться у звіті компанії на Варшавській фондовій біржі, пише Інтерфакс-Україна.

Агрохолдинг наразі веде переговори щодо збільшення кількості ферм, які перебувають в експлуатації групи, а також через партнерські програми з іншими свинарями, а також розглядає варіанти оренди або купівлі додаткових ферм.
KSG Agro для розв’язання проблеми з постачанням прісної води, яка виникла після руйнування Каховської греблі російськими військами, шукає альтернативні джерела води та інвестує в резервні технічні рішення. Розподіл свиней по декількох фермах знижує необхідний запас води з одного джерела і може, за припущенням агрохолдингу, усунути цей ризик.

Група в межах зміни стратегії розвитку почала переоснащення свого виробничого процесу і зосередилася на вирощуванні поросят для подальшої реалізації іншим виробникам свиней.

Читайте також: У МХП розглядають можливість переходу на газове оглушення птиці

KSG Agro з 2021 року проводить омолодження свого стада і замінює свиноматок європейської генетики свиноматками канадської селекції. Крім того, група з 2023 року почала продавати поросят у набагато більш ранньому віці та зі значно меншою вагою, що дає змогу мінімізувати інвестиції в їхнє вирощування та отримувати швидший обіг грошових коштів. Це призвело до кращих фінансових результатів і швидшого накопичення прибутку, пояснили в агрохолдингу.

Тимчасове зниження загальної кількості опоросів 2024 року компенсується загальним зниженням витрат на утримання свиней (через двократне скорочення стада), а також підвищенням продуктивності від свіжих свиноматок канадської генетики, – констатували в KSG Agro і додали, що мають намір 2024 року закупити ще одну партію канадських свиноматок.

Як повідомлялось раніше, у профільній асоціації розповіли, яким був ринок свинини у липні.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram