Новини

Кукурудза з України залишається найпривабливішою для турецьких імпортерів: названо причину

Брокер Atria Brokers Гозде Карагоз заявила, що попит на імпортну пшеницю з боку турецьких покупців у найближчій перспективі може залишатися обмеженим через поточну політику квотування та достатні внутрішні запаси. Висока якість цьогорічної української кукурудзи продовжує задовольняти потреби турецького ринку.

Про це повідомляє Latifundist.

Вона вказала на необхідність слідкувати за ходом продажів зернової з запасів Турецької зернової ради (TMO), зазначивши, що на митних складах наразі зберігається понад 1 млн т пшениці. При наявності квоти на імпорт у 15% ці запаси будуть спожиті в першу чергу.

За її словами, після нового року, якщо продажі ТМО підуть так, як очікується, імпортери очікують отримати 50% виділеної квоти на пшеницю, а за найкращого сценарію — до 60%. Якщо це станеться, очікується зростання попиту на російську пшеницю.

Читайте також: Ціни на фуражну кукурудзу в Україні знижуються – аналітики

Однак чутки про те, що росія потенційно може скоротити свою квоту на експорт пшениці на другу половину сезону до 8-10 млн т, можуть обмежити цінові переваги, зробивши майбутній імпорт менш привабливим.

Що стосується кукурудзи, то Туреччина вже отримує значні обсяги імпорту, причому поточна квота в 1 млн т, ймовірно, буде повністю використана до середини грудня. Очікується, що до оголошення нової квоти попит на кукурудзу залишатиметься низьким. Турецькі імпортери вже уклали контракти більш ніж на 500 тис. т понад поточну квоту.

«Незважаючи на ці обмеження, кукурудза українського походження залишається найпривабливішою для турецьких імпортерів, особливо для виробництва кормів», — сказала Карагоз.

Як повідомлялось раніше, Алжир законтрактував на тендері південноамериканську кукурудзу.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram