Новини

“Ліси України” розпочали проєкт із формування системи кадрового резерву

Державне підприємство “Ліси України” розпочинає проєкт зі створення системи кадрового резерву, повідомив генеральний директор підприємства Юрій Болоховець.

“Ліси України” – це понад 30 тисяч співробітників у всіх регіонах країни. Тисячі керівних посад. Останнім часом ми активно позбавляємося керівників, які допускають зловживання чи порушення. (…) Але де і як знайти якісно кращі кадри? (…) Тому створюємо систему кадрового резерву”, – написав він у фейсбуці.

За словами Болоховця, резерв має відкрити можливості зростання для здібних і працьовитих. Кожен працівник, який хоче взяти участь у конкурсі, може подати заявку, пройти перевірку й комплексну оцінку знань і вмінь. Після відкриття вакансії кадрова комісія проведе відбір, обов’язково враховуючи кандидатів із резерву. Працівникам, які пройдуть відбір до кадрового резерву, буде надано можливість підвищити кваліфікацію на навчальних курсах із права, менеджменту, психології, ІТ тощо, запевнив він.

Також по темі: Санітарні втрати. Як лісівники жонглюють законодавством, щоб знищити останні дикі ліси Карпат

Гендиректор ДП “Ліси України” висловив сподівання, що нова система оцінювання кандидатів буде не лише об’єктивною, а й прозорою, з можливістю громадського контролю.

Наразі систему кадрового резерву доопрацьовують, формують перелік посад, розробляють тести, що охоплюють усі аспекти роботи підприємства. У пілотному режимі вже запущено резерв на три посади: лісничий, директор філії, заступник директора регіонального офісу.

У ДП “Ліси України” розраховують, що резерв запрацює вже з наступного року. І всі призначення на керівні посади відбуватимуться виключно на конкурсній основі.

Як повідомлялося, в Україні з 2016 року розпочалася реформа лісового господарства. У її рамках уже впроваджено продаж необробленої деревини на електронних аукціонах. З 2021 року в низці областей у тестовому режимі працює інтерактивна карта розміщення об’єктів переробки деревини.

У галузі впроваджено проєкт “Ліс у смартфоні”, який містить перелік лісорубних квитків на заготівлю деревини та дає змогу перевірити законність здійснення рубок на онлайн-карті відомства.

З 1 червня 2023 року Україна запустила пілот електронної видачі лісорубних квитків і сертифікатів походження лісоматеріалів. Крім того, ДП “Ліси України” розпочало пілотний проєкт із закупівлі послуг із заготівлі деревини через електронний майданчик Prozorro.

На сьогодні “Ліси України” заготовили понад 130 тис. куб. м дров для проходження опалювального сезону 2023/2024.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram