Міністр аграрної політики і продовольства Віталій Коваль за підсумками візиту до Лівану і зустрічі з бізнесом заявив, що Україна експортує до Лівану продукції більш ніж на $400 млн, хоча потенціал – $1 млрд, перспективними є поставки великої рогатої худоби, м’яса і молочних виробів.
Про це повідомляє пресслужба Мінагро.
Міністр зустрівся з ліванськими бізнесменами – представниками понад 12 компаній, які займаються імпортом, – борошномелами, трейдерами, підприємцями, які купують продукти харчування, мʼясо і зернові з України. За словами Коваля, ліванські підприємці імпортують десятки тисяч тонн ВРХ. Нещодавно почали завозити в Ліван і овець. Міністр наголосив, що саме в напрямку скотарства через дефіцит мʼяса можна розвивати співпрацю з українськими аграріями.
Читайте також: У Бразилії прогнозують виробництво сої у 2024/25 МР на рівні 165 млн тонн – аналітики USDA
«Сьогодні ми експортуємо в Ліван продукцію на понад 400 млн доларів, хоча потенціал – 1 млрд. Саме тому завдання Мінагрополітики – наростити імпорт нашої продукції в Ліван. Обговорив з їхнім бізнесом, що необхідно зробити для збільшення товарообороту. Ліванські підприємці зауважили на деяких бюрократичних моментах та логістичних проблемах. Тепер чітко розумію, що потрібно спростити в процедурах. Ліван для нас важливий торговий партнер, тому працюватимемо над розвитком наших стосунків і далі», – сказав Коваль.
За його словами, в Лівані дуже активна активна українська громада. Під час зустрічі з її представниками обговорили питання, які хвилюють українців: логістичне сполучення з Україною та збільшення вітчизняних продуктів у ліванських магазинах.
Коваль додав, що дуже відчувається дефіцит молочки і мʼясних виробів. Міністр закликав діаспору бути амбасадорами України: популяризувати наші продукти, наголошуючи на їх якості.
Як повідомлялось раніше, експерт порадив стратегію відвантаження яблук на експорт.