Новини

Логістичні витрати. Фермери Чернігівщини не мають прибутків із зернових попри високу врожайність

З продажу тонни кукурудзи половину її вартості треба віддати за доставку до портів Великої Одеси. Через великі логістичні витрати фермери з Чернігівської області не мають прибутків із зернових культур попри високу цьогорічну врожайність.

Про це розповів директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Олег Крапивний, передає Суспільне.

За підрахунками власника фермерського господарства “Напорівське” Григорія Ткаченка, цього року його підприємство збере близько 10 тисяч тонн продукції, і це хороший результат.

“Понад тисячу тонн було зібрано озимої пшениці. Близько тисячі тонн соняшника, більше двох тисяч тонн картоплі, 500 тонн вівса, 250 тонн проса. Кукурудзу ми ще збираємо, думаю, буде понад три тисячі тонн”, – сказав Ткаченко.

Попри гарну врожайність, за словами фермера, ціна реалізації не покриває собівартість, а доставка з Чернігівської області на експорт становить половину вартості однієї тонни зерна.

“В минулому році ціни порівняно з 2021 роком зменшилися відсотків на 40-50. Цьогоріч ціни впали ще нижче. В пік збирання врожаю (в пік, коли треба було реалізовувати пшеницю) ціна була 3,20–3,30 гривень за кілограм. Тобто 3 200–3 300 за тонну. На сьогоднішній день кукурудза коштує менше чотирьох тисяч гривень за тонну. Щоб доправити тонну кукурудзи до портів Великої Одеси (до Чорноморська, до самої Одеси), це вартує 1 600–1700 гривень. Це величезні ціни, це половину треба віддати”, – каже він.

Фермер розповідає, частину зібраних культур вже довелося продати, щоб за виручені гроші завершити збір врожаю. Відкласти зерно на довге зберігання він не має можливості. Каже, що тоді не буде оборотних грошей, щоб платити податки, заробітну плату та сплачувати за оренду землі.

Як повідомлялось раніше, у Миколаївській області приморозки не дали повністю зібрати врожай овочів другого обороту.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram