Цього року ТОВ СП “ПАЕК” окрім традиційних для себе культур, зробив наголос і на нішеві — льонові, коріандрі, просі.
Про це повідомив головний агроном ПАЕК Олег Сивак, повідомляє пресслужба компанії.
За його словами, цьогоріч під посів льону відведено до 3 тис. га землі
“Посівну ярих зернових ми почали дві декади тому. Було посіяно 150 га ярого ячменю, а також коріандр — до 3 тис. га. Закінчили з посівом цих культур і перейшли до льону. У планах засіяти до 3 тис. га. Це нішева для нашого господарства культура. Ми її вивчали декілька років, моніторили ринок, оцінювали попит. У наших широтах опадів стає все менше, і температура повітря підвищується з кожним роком. Беручи до уваги той факт, що фаза наливання зерна у соняшнику відбувається в серпні — одному із найпосушливіших місяців, це призводить до ризиків втрати врожаю”, – сказав він.
Сивак зазначив, що льон же — культура, яку рано висівають і раніше збирають.
“Він у нас іде в сівозміні соняшнику. І оскільки раніше збирається врожай з поля — у нас є більше часу для того, щоб підготувати ґрунт під посів озимих культур. У льону є ще одна перевага — він невибагливий до природних умов. Для нашого південного регіону це дуже важливо. Ще великий плюс у його посухостійкості”, — сказав головний агроном.
Сивак відзначив, що у зв’язку з тим, що землі компанії були донедавна в окупації, довелось змінити структуру вибору культур для посіву на деокупованих територіях.
“Змінилася структура вибору культур для посіву. Цього року перейшли на ярі, оскільки озимі культури ми не посіяли через окупацію. Сіємо круп’яні, олійні та ефіроолійні культури: просо, льон, коріандр. Звичайно, будемо дивитися можливості й по соняшнику. Все, що стосується неокупованої землі, так і залишилося: соняшник, ріпак, пшениця, ячмінь”, — сказав він.
Як повідомлялось раніше, в Миколаївській області на міні підірвався трактор, постраждав власник ПАЕК Кормишкін.