Господарство “Коровай” з Львівської області перспективними вважає рідкі комплексні міндобрива, аграрії планують на наступний рік придбати установку для приготування рідких комплексних добрив і самотужки виготовляти РКД, заощадивши таким чином на удобренні.
Про це повідомив голова господарства “Коровай” Олег Гіс в інтерв’ю The Ukrainian Farmer.
За його словами, основа живлення – міндобрива, їх нічим не заміниш.
“Я працюю 12 років на землі й усе перепробував, зокрема й органічні добрива, сидерати. Звісно, всі види добрив дають позитивний результат. Наприклад, позакореневе підживлення дає добавку врожайності 5–10%. Добрий результат дає органічне добриво – я купую курячий послід. Однак його нині немає, все розкупили на птахофермах. Та й ціна зросла – виробники добрив одразу зреагували на попит. Гранульований курячий послід коштує 10 тис. грн/т, а його треба внести хоча б 1–1,5 т/га. То нині за витратами він рівняється до міндобрив”, – сказав він.
В господарстві сьогодні притримують до лютого кукурудзу, пшеницю другого класу, а коли зросте на них ціна, тоді й будуть купувати добрива: трохи органіки, трохи мінеральних. Але менше, ніж зазвичай.
За словами Гіса, тепер вигідно користуватися сидератами.
“Я поки що серйозно не вивчав це питання, тільки пробував. Але цього року планую міняти технологію, бо до міндобрив не докупишся. Замість 200 кг/га діамофоски чи нітроамофоски після пшениці висію сидерати, восени загорну в ґрунт і навесні сіятиму кукурудзу, сою чи соняшник, не вносячи основних міндобрив”, – сказав він.
Як повідомлялось раніше, Kernel придбав міндобрива у польського виробника.