У 2023 році експорт замороженої малини з Сербії обвалився до найнижчого показника за останні чотири роки. Виторг експортерів сербської замороженої малини знизився до $300-310 млн доларів, що свідчить про втрату третьої частини доходів від зовнішніх поставок цієї ягоди.
Про це пише EastFruit.
Якщо ж порівнювати з 2021 роком, то виторг малиноводів Сербії обвалився відразу на 42% з рекордних $523 млн.
Аналітики зазначили, що основні конкуренти Сербії – Польща та Україна теж різко знизили виручку від експорту малини. І якщо експорт із Польщі падав швидше, ніж із Сербії, то експорт із України знижувався повільніше. При цьому Україна була єдиною із цих трьох найбільших експортерів, хто наростив обсяг експорту.
Читайте також: Українська лохина почала краще експортуватися
Економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак заявив, що зниження обсягу виручки від експорту малини було зумовлене традиційною ціновою циклічністю цього ринку.
“Саме на 2022 і 2023 роки випало «дно» циклу цін на заморожену малину, і вже у 2024 році, на мій погляд, очікується підвищення і закупівельних цін на цю ягоду, і середніх експортних цін на малину», — сказав Ярмак.
За його словами, відповідно, ті виробники, які не позбулися плантацій малини, а використовували період низьких цін на ягоду для розширення площ та підвищення якості продукції, можуть отримати максимальну вигоду від них у найближчі 2-3 сезони, якщо, звичайно, не втрутиться погодні чи макроекономічні фактори.
Як повідомлялось раніше, суниця садова залишається лідером українського ринку ягід.