Рекордно високі ціни на масло на внутрішньому ринку України намагаються пояснити як аналітики молочного ринку, які слідкують за тенденціями світового та внутрішнього молочних ринків, так і всі охочі знайти причину цього неприємного для споживачів явища.
Про це повідомляє ІНФАГРО.
За словами аналітиків, зовнішня торгівля українським маслом відбувається досить активно, масло як експортується, так і імпортується. Ще зовсім недавно через високі ціни світового ринку, активним був саме експорт. І через цю ж причину – високий рівень цін на масло на світовому ринку – імпорт масла в Україну скоротився, був невигідним. Відповідно, на внутрішньому ринку товару стало менше і ціна на нього зросла.
Читайте також: Протягом жовтня яйця подорожчали на понад 18%
В роздрібній торгівлі зараз важко знайти масло дешевше 100 грн/пачка. Для багатьох споживачів навіть з середнім достатком, таке масло стало надто дорогим. Покупці все частіше поглядають на дешевші спреди.
Аналітики заявили, що ситуація на зовнішньому ринку весь час змінюється, конʼюнктура дуже нестабільна, але можна стверджувати, що зараз відновлення зовнішнього попиту зі збільшенням цін не стане причиною зростання експорту масла. Пропозиція його в Україні невелика.
Партнер проектів ІНФАГРОМ Максим Фастєєв прогнозує утримання високих цін на масло протягом зими. На його думку, в період новорічних свят українські оператори будуть поповнювати запаси товару і споживачі без вершкового масла не залишаться. Але ціни на нього залишаться високими і подальший їх рівень визначатиметься глобальними трендами.
Як повідомлялось раніше, “Укрпромінвест” добудовує корівник на понад 400 голів.