Новини

McDonald’s в Україні відмовиться від використання пластику в упаковці до 2025 року

ПІІ “МакДональдс Юкрейн Лтд.”, що розвиває в Україні мережу ресторанів швидкого обслуговування McDonald’s, планує повністю відмовитися від використання пластику до кінця 2025 року.

Про це повідомив керівник відділу поставок компанії Олег Атанов, пише Інтерфакс-Україна.

“До кінця 2025 року компанія прагне вивести з обігу всю упаковку з пластиком і отримувати 100% пакувальних матеріалів для страв McDonald’s із відновлюваних матеріалів. Практики, впроваджені цього року, дали змогу суттєво скоротити річне використання матеріалів. Наприклад, відмова від паперових вкладишів для таць – це мінус 100 тис. тонн паперу на рік, відмова від пластикових столових приладів і кришечок для напоїв – 48,5 тис. тонн на рік, відмова від гумових рукавичок у зоні виробництва – 70 тонн гуми”, – сказав Атанов.

Він озвучив найближчі плани мережі щодо впровадження принципів циркулярної економіки. Уже в грудні 2024 року обгортки для бургерів будуть із відновлених матеріалів із жиростійким покриттям, стаканчики для “МакСанді” – із формованого целюлозного волокна.

Читайте також: Виручка McDonald’s перевершила прогнози

Пластикові кришечки для напоїв зараз видають тільки на прохання відвідувачів, їм на зміну прийдуть кришечки з формованого целюлозного волокна – для холодних напоїв у травні 2025 року, для гарячих – наприкінці липня 2025-го.
Тримачі для склянок із перероблених матеріалів до війни вироблялися в Україні, зараз мережа їх імпортує. У планах до кінця 2025 року відновити закупівлю в українських виробників.

Атанов зазначив, що ставиться мета максимально збільшити локалізацію в групі пакувальних матеріалів. Приміром, на першому етапі паперові трубочки поставлятимуться з Європи, проте вже є пропозиції від українських виробників, вони конкуруватимуть, насамперед, якістю продукції.

За його словами, McDonald’s будує екосистему партнерства та стимулює попит на вторинну сировину, поширює принципи циркулярної економіки в Україні. Компанія співпрацює приблизно з 20 підприємствами в різних регіонах країни, які допомагають зі збором, логістикою та досортуванням відходів.

Щомісяця McDonald’s сортує і віддає на переробку понад 200 тонн відходів із залів і кухні: 126 тонн паперу, 11 тонн склянок і упаковок Tetra Pak, 7 тонн поліетилену та іншого пластику, 60 тонн рослинної олії, 15 тонн органіки (йде на компост).

Як повідомлялось раніше, у США назвали причину масового отруєння в McDonald’s.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram