Комплексні тунельні теплиці побудовані з окремих модулей, які мають вісім метрів у ширину. «Мертві» зони у місці з’єднання тунелів між собою, що непридатні для вирощування полуниці можна займати під вирощування перців, заявив співвласник ФГ «Беррі Прикарпаття» Богдан Лутчин.
Про це ипше журнал «Садівництво по-українськи».
Господарство вирощує у тунелях ремонтантну полуницю.
За його словами, у декого там просто росте трава, але коли йде дощ, краплі потрапляють туди, і в результаті ягода хворіє.
“Дехто, аби запобігти цього, накриває ці ділянки агроволокном, і знову ж таки не використовує. Але ж це великі площі, якщо взяти у сукупності”, – сказав він.
Читайте також: Виклики та зростання: Динаміка ринку перцю в Україні
Ці проміжки фермери з-під Івано-Франківська вирішили зайняти солодким перцем: він йде у висоту, на нього майже не потрапляє дощ, а якщо потрапить – не страшно, пояснюють вони. До того ж для перця тут комфортні умови: він, так само, як полуниця, любить калійні добрива та кальцій.
Лутчин зазначив, що не знадобилося навіть розробляти для перців окрему формулу живлення – годували так само, як ягоди, лише додали у систему зрошення одну крапельну стрічку.
За рахунок такої оптимізації господарство вибрало для посадки один з найдорожчих сортів перцю – Геркулес.
Як повідомлялось раніше, перець “Білозірка” на Вінничині вродив на 90 тонн з гактара.