Юлія Михлюченко, мешканка села Шевченкове Ізмаїльського району Одещини, вже майже десять років захоплюється вирощуванням ірисів. Сьогодні жінка зібрала вже близько 350 сортів, пише SEEDS.
Великий квітник із ірисів, лілейників, півоній займає на городі Юлії п’ять-шість соток та сусідує з картоплею, цибулею, часником та іншою городиною. Аби розмістити всі види квітів, жінці довелося викорчувати навіть частину виноградників.
А три роки назад Юлія зайнялася селекцію ірисів, – створює нові екземпляри своїми руками. У кінці травня сіянець колекціонерки отримав почесну відзнаку “Найкращий сіянець вітчизняної селекції” на Всеукраїнській виставці борідкових ірисів у Києві.
Читайте також: Секрети квіток на підвіконні: як зробити цвітіння петуній рясним і тривалим?
Юлія Михлюченко зізналася, що методам створення нових сортів навчається самотужки завдяки профільним групам в соціальних мережах. Також вона замовляє саджанці у своїх колег із інших регіонів України, а їм висилає свої екземляри.
“Що стосується власних селекційних сортів, я їх запилюю, вирощую, спостерігаю за ними три-чотири роки, чекаю, поки ірис зацвіте. Проте очікування і реальність не завжди співпадають: така квітка інколи не відкривається. Але в цьому році в мене відкрилися сіянці пласкої форми. Це дуже велика рідкість – отримати такий екземпляр”, – розповіла жінка про свої здобутки Юг.Today.
За словами селекціонерки, в її “творінь” ще немає назви, поки їх офіційно не зареєструють в США. Аби це зробити, Юлії потрібно ще декілька років за сіянцями спостерігати, записувати, розмножувати. І тільки потім вона може придумати назву і запатентувати власний селекційний сорт ірису.
“Українські колекціонери завозять з Європи дорогі сорти, а чим ми гірші?” – Запитується уродженка Ізмаїльського району.
Юлія Михлюченко мріє і надалі популяризувати цю неймовірну квітку в Україні, щоб її в садах ставало дедалі більше. Також Юлія робить акцент саме на вітчизняній гібридизації, аби створювати українські сорти ірисів, щоб вони ставали відомими не тільки в нашій країні, а й за кордоном.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram