Енергетична безпека країни сьогодні стає одним з найпріоритетніших завдань для бізнесу та локальних громад. Поки ворог намагається завдати ударів по нашій інфраструктурі, ми нарощуємо потужності в підтримці бізнесу та локальних ініціатив. Благодійний фонд «МХП – Громаді» організував додатковий лот грантового конкурсу «Роби своє» в напрямку «Енергетична безпека». 12 підприємців з 6 областей України отримають фінансування своїх ініціатив на суму до 100 тис. грн.
«Для нас це – показовий момент, який демонструє готовність українців тримати ще й енергетичний фронт. Після вчорашніх атак росії на об’єкти критичної інфраструктури ми продемонстрували не лише наше вміння об’єднуватися, але й також бажання бути незалежними по всіх напрямках. Ми зменшили енергоспоживання ввечері, а вже на ранок стартували свої проєкти з енергоощадження. Ми не впадаємо в паніку – ми пропонуємо рішення. На кожну атаку чи пошкодження в нас буде новий проєкт з відновлення. Тримаємо стрій і працюємо на перемогу!» – прокоментувала Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП – Громаді».
З 15 до 30 вересня на конкурс надійшло 29 бізнес-проєктів. Більшість з них стосувалися виготовлення альтернативних брекетів для опалення, придбання генераторів на підприємства, підвищення енергоефективності виробництв, накопичення енергії.
Подібні проєкти, за словами Тетяни Волочай, дозволять з використанням менших ресурсів отримувати більшу ефективність уже в цьому сезоні. А оскільки майбутнє громад – шлях до відновлення всієї України, то підтримка подібних ініціатив у пріоритеті благодійного фонду.
Географія конкурсу становила 11 областей, з-поміж яких Вінницька, Черкаська, Дніпропетровська, Київська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Чернігівська, Сумська та Волинська області. Подавати свої ідеї могли окрім місцевих підприємців військовослужбовці, які повернулися з фронту, переселенці, які вимушено виїхали з гарячих точок, родини військових.
«Такими конкурсами ми хочемо створити органічну екосистему в громаді, де, приміром, переселенці чи демобілізовані військові можуть не лише розпочати власну справу, а й принести користь усій громаді енергоефективними проєктами, надходженнями до місцевого бюджету та новими робочими місцями», – додав Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП.
Переможці «Роби своє. Енергетична безпека»:
- Гладій Володимир Богданович. Виготовлення паливних брикетів. Івано-Франківська область.
- Свідра Віталій Леонідович. Забезпечення твердим паливом (дровами) Чернівецьку ОТГ та Бабчинецьку ОТГ. Вінницька область.
- Сергієнко Сергій Володимирович. Заготівля паливних дров. Черкаська область.
- Кречківська Тетяна Андріївна. Надання послуг спецтехнікою. Тернопільська область.
- Ситник Віталій Анатолійович. Заготівля та переробка деревини. Черкаська область.
- ТОВ «ТД”Богуславська сільгосптехніка». Придбання дизельного генератора для забезпечення теплом школи, садочка та лікарні. Київська область.
- Кармазин Віктор Олександрович. Виробництво паливних пелет. Черкаська область.
- Мелехов Ярослав Віталійович. Чисті узбіччя-теплі оселі: виготовлення твердого палива з гілок дерев. Вінницька область.
- Полуліх Юрій Богданович. Виробництво паливної щепи. Львівська область.
- Романишин Олег Вікторович. Заготівля та зберігання паливних дров. Тернопільська область.
- ТОВ «ТрансАгроТорг». Виробництво паливних пелетів з соломи та відходів соняшника. Київська область.
- Кашко Тетяна Григорівна. Надання послуг подрібнювача гілок. Київська область.
Сумарно ці проєкти фонд «МХП – Громаді» профінансує на суму 1,1 млн грн. Реалізація ініціатив почнеться вже цієї осені.
Грантовий конкурс бізнес-ідей «Роби своє» – конкурс для бізнес-проєктів сільських підприємців за фінансової підтримки МХП стартував 2016 року. Тоді він мав назву «Село. Кроки до розвитку». За час дії конкурсу понад 300 людей змогли започаткувати бізнес у сільській місцевості, отримавши грантову підтримку на суму понад 16 млн гривень. 2020-го конкурс перейменували в «Роби своє» та розширили географію проведення.
Слідкуйте за нами в соцмережах
Facebook https://www.facebook.com/bizagro
Telegram https://t.me/bizagro
Читайте також
DLG надали українським аграріям виставкову площу на EuroTier-2022