Заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик презентував законопроєкт № 11063 «Про Державний аграрний реєстр».
Про це йдеться у повідомленні Мінагро.
Презентація відбулася на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.
Законопроєкт розроблений для удосконалення механізму надання державної підтримки агровиробникам, зокрема, через систему Державного аграрного реєстру. Крім того, документом врегульовується функціонування ДАР відповідно до вимог Закону України «Про публічні електронні реєстри».
Читайте також: Кабінет фермера у ДАР: додано супутникові карти посівів ключових аграрних культур в Україні за 2023 рік
- Проєктом закону передбачається:
розширення кола користувачів ДАР для надання підтримки не лише виробникам сільськогосподарської продукції, а й організаціям водокористувачів, суб’єктам агропромислового комплексу, підприємствам вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу; - врегулювання правового статусу ДАР та джерел його фінансування;
- забезпечення можливості формування витягів з Державного аграрного реєстру;
- визначення прав та обов’язків користувачів Державного аграрного реєстру;
- обов’язкове використання даних ДАР при наданні державної підтримки або за рахунок коштів місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги, грантів у сільському господарстві чи іншої допомоги. Також надання часткових гарантій за кредитними зобов’язаннями малим і середнім агропідприємцям та страхування сільськогосподарської продукції.
«Ухвалення закону сприятиме використанню ДАР як ефективного інструменту для надання прозорої підтримки агровиробникам. Користувачі для отримання допомоги зможуть подати заявку в зручному автоматизованому режимі. Без будь-яких паперових документів, що значно пришвидшить і спростить всю процедуру», – сказав Башлик.
Заступник міністра додав, що прийняття закону забезпечить електронну інформаційну взаємодію ДАР з іншими інформаційно-комунікаційними системами, електронно-інформаційними ресурсами, кадастрами.
Державний аграрний реєстр розпочав роботу в серпні 2022 року. Система дозволяє зареєстрованим користувачам-агровиробникам подати в електронному режимі заявки для отримання підтримки. Згідно з планом Ukraine Facility від ЄС, Україна повинна ухвалити закон «Про Державний аграрний реєстр».
Як повідомлялось раніше, Башлик відповів, чи можливе стягнення податків через ДАР.