За 42-й тиждень роботи «зернового коридору», з 15 по 21 травня, через морські порти Одеської області було експортовано 118,3 тис. т агропродукції, що на 78% менше, ніж тиждень тому. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ).
Робота «зернового коридору» подовжена, але поки повноцінно він ще не запрацював. Так, за шість днів (з моменту погодження повернення роботи «зернового коридору») інспекцію на вхід пройшли 11 суден, що є дуже низьким показником, з огляду на значну чергу.
Та й показники відвантажень минулого тижня були критично низькими. Зокрема, з 15 по 21 травня через морські порти Одеської області експортовано 118,3 тис. т агропродукції, що на 78% менше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому. Кількість суден, що були завантажені за цей тиждень, становила лише чотири одиниці, що на дев’ять суден менше попереднього тижня.
«Ці судна завантажені, але вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують її. Це найнижчий показник цього року», — уточнили в УКАБ.
Читайте також: Збитки України від блокування зернового коридору перевищили $1 млрд
Найбільші обсяги експорту протягом 42-го тижня роботи «зернового коридору» становили:
- кукурудза (78% експорту за цей період);
- макуха соняшникова (17%);
- пшениця (6%).
Українська продукція попрямувала до країн Азії (Саудівська Аравія, Туреччина), Африки (Марокко) та Європи (Італія).
Загалом з початку роботи «зернового коридору» 1 серпня 2022 року по 21 травня 2023 року вдалося експортувати 30,3 млн т агропродукції.