В ЄС обговорюють нові санкції проти Росії, у рамках яких можуть заборонити імпорт російської риби.
Про це повідомляє Європейська правда.
ЄС заборонив імпорт ракоподібних та ікри російських компаній ще у квітні 2022 року в рамках восьмого пакета санкцій, втім, риби санкції тоді не торкнулися. Тепер ЄС обговорює більш жорсткі заборони на імпорт, і цього разу мова йде і про свіжу рибу.
Це питання піднімають балтійські країни ЄС. Насамперед уряд Литви скаржиться на те, що риболовецькі траулери з Росії ведуть вилов риби на території країни, та вимагають контрзаходів, включно з подальшими обмеженнями на експорт риби.
Читайте також: Розширення функціоналу платформи еРиба: урядова постанова набрала чинності
Згідно зі статистикою Європейської асоціації рибної промисловості AIPCE, понад 70% минтая, імпортованого до ЄС у 2022 році, походило з російського вилову. За оцінками галузевої асоціації Fisch-Informationszentrum, до 85% минтая з Аляски, що споживається в Німеччині, наразі надходить з Росії.
Німеччина залежить від імпорту у сфері переробки риби, оскільки, маючи лише шість глибоководних траулерів, вона майже не веде власного глибоководного рибальства.
“Якби поставки з російського вилову минтая на Алясці повністю припинилися через санкції, наразі їм не було б заміни”, – прокоментував Штефан Маєр, керуючий директор Федеральної асоціації німецької рибної промисловості та оптових торговців рибою.
Лише рибальство в США не може компенсувати ці обсяги для німецького ринку, додав він. “На цей момент у світі немає іншого рибальства, яке б пропонувало необхідні обсяги, а також штамп стійкості”, – зазначив Маєр.
Як повідомлялось раніше, у червні подорожчала морожена риба.