Рослинництво

На Черкащині дефіцит вологи затримує посівну

Начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань заявив, що на Черкащині через відсутність дощу, станом на 23 вересня — дефіцит вологи та ґрунтова засуха. Така сухість ґрунту фіксується вдруге після 2019 року.

Про це повідомляє Суспільне.

Значний дефіцит опадів зберігається на Черкащині через теплу погоду, адже дощу не було три місяці, а на Смілянщині практично шість місяців.

“Згідно зі спостереженнями за останні 30 років, у середині вересня така сухість ґрунту по всій області — вдруге після 2019 року. Також цьогоріч дуже висока температура землі на глибині десяти сантиметрів 19-21°, при нормі 14°”, – сказав Постригань.

Читайте також: Картопля має опіки. Як посуха та аномальна спека на Волині вплинули на агрокультури

Такі погодні умови не дають можливості аграріям масово розпочати посівну.

“Відтак наразі масово розпочати посівну кампанію озимих зернових не можна, бо це не забезпечить появу нормальних сходів озимого ріпаку та може призвести до коригування запланованої посівної площі”, – сказав він.

За останніми спостереженнями, орний шар ґрунту сухий. Лише на окремих площах поповнення вологою відбулося до глибини 10-12 сантиметрів, і ця волога може сприяти проростанню зерна. За словами синоптика, оптимальні строки сівби озимої пшениці на Черкащині тривають до 25 вересня, а допустимі — до 10 жовтня.

Також, за словами Постригання, наразі в області утримується найвищий рівень пожежної небезпеки, що є небезпечним фактором виникнення пожеж на природі. Спалювання рослинності може перерости у неконтрольоване горіння.

Як повідомлялось раніше, науковиця розповіла, як захищати спаржу.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram