Новини

На десять днів раніше. Як у Чернігівській області стартувала посівна

На Чернігівщині посівна кампанія стартувала на 10 днів раніше, на менших площах та з переорієнтацією культур. Зазвичай роботи на полях аграрії починали наприкінці березня – на початку квітня, цьогоріч стартували 21 березня.

Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Олег Крапивний, пише Суспільне.

Фермерські господарства та агропідприємства області почали сіяти ярі зернові культури. Зокрема, овес, пшеницю, ячмінь та горох.

За його словами, в цілому передбачається засіяти один мільйон 250 тисяч гектарів, але озимі практично 250 тисяч уже засіяно. 50 тисяч — це багаторічні кормові насадження, вони вже теж засіяні. Тобто орієнтовно 950 тисяч гектар потрібно засіяти весною.

Він зазначив, що якщо порівнювати площі з 2023 та 2022 роками, то вони практично не змінилися. Але у порівнянні з часами до повномасштабного вторгнення, то зміни відбулися суттєві.

Читайте також: “Погода на боці аграріїв”. У Черкаській області стартувала посівна

“Якщо 2021 року площа оброблюваних земель була один мільйон 367 тисяч гектарів, то 2024 року приблизно на 115 тисяч менше. Тут декілька моментів. Кордон із РФ, є безпекові умови з обробітку землі. Ніжинський і Корюківський райони — понад 30 тисяч не засівається, а Городнянська громада — близько 50 тисяч. Плюс є площі заміновані”, — сказав директор департаменту.

Також, за словами Крапивного, під час цьогорічної посівної збільшилася кількість посіву технічних культур і зменшилася кількість зернових.

“Якщо до повномасштабного вторгнення аграрії засівали близько 570 тисяч гектарів кукурудзи, то 2024 року планується засіяти тільки 400 тисяч. Проте збільшилися технічні культури: зимовий ріпак, соя”, – сказав він.

Причина такої переорієнтації аграріїв — проблематика з логістикою. Крапивний каже, що кукурудза — це експортно орієнтована культура, тому більше сіють те, що не треба експортувати та можна переробити.

“Підприємства користуються державною програмою з переробки. У нас 13 підприємств за період дії програми отримали ці кошти та запускають свої переробні процеси: комбікорм, крохмаль, виготовлення макухи із сої тощо”, – сказав він.

Як повідомлялось раніше, у Київській області стартувала посівна ярих сільськогосподарських культур.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram