На кордоні з ЄС необхідно відкрити ще щонайменше три пункти пропуску, щоб мінімізувати шкоду економіці від блокування кордону європейськими перевізниками, заявив начальник Закарпатської ОВА Віктор Микита.
«Критично потрібно ще як мінімум три пункти пропуску (на кордоні з ЄС – ред.), це можна зробити за два найближчі роки. КПП можуть бути будь-де по всій довжині кордону, дотичній до міжнародних доріг», – сказав Микита у інтерв’ю Укрінформу.
За його словами, зараз блокування кордонів «душить» економіку країни. Розбудова ж прикордонної інфраструктури змінить ситуацію.
Читайте також: “Налаштовані на вирішення проблем”. Кулеба прокоментував блокаду кордону польськими перевізниками
Чиновник зазначив, що Словаччина, Угорщина та Румунія максимально зацікавлені стати транзитними країнами.
“Закарпаття відіграє в цьому дуже важливу роль… Регіон перетвориться на потужний центр логістики. Це – робочі місця, інвестиції і робота бізнесу”, – сказав він.
Щоб пришвидшити цю роботу, Микита висловив пропозицію будувати КПП у межах приватно-державного партнерства.
“Треба дозволити приватному бізнесу будувати ці КПП – в межах приватно-державного партнерства. Бізнес будує хаб – держава організовує необхідну інфраструктуру для функціонування КПП на кордоні. Бізнес заробляє – держава рятує економіку”, – сказав він.
Він зауважив, що зараз, коли всі гроші держави мають іти на підтримку ЗСУ, бізнесу треба дати можливість інвестувати.
Також, за словами голови ОВА, в області також потрібно розбудувати сервісні зони для вантажівок. На сьогодні черга автомобілів для перетину кордону становить близько 70 км.
“Аварійну ситуацію з фурами на дорогах біля КПП, яка є зараз, треба припиняти. Є інвестори, які готові вкладатися і будувати сервісні зони для вантажівок з «єЧерги»: стоянка, душ, харчування, проживання”, – сказав він.
Як повідомлялось раніше, Туск сподівається на швидке завершення блокади кордону.