Національний банк України встановив на рівні 90 календарних днів граничні строки розрахунків за операціями з експорту товарів, що класифікуються за кодами згідно з УКТ ЗЕД: 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1205, 1206 00, 1507, 1512, 1514, 2306, здійснених з 11 листопада 2023 року.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Йдеться про експорт пшениці, ячменю, кукурудзи, сої, ріпаку, насіння соняшнику, олії, макухи та шроту, граничні строки розрахунків для експортних операцій за якими здійснювалися з 5 квітня 2022 року протягом 180 календарних днів.
У НБУ заявили, що рішення покликане посилити дисципліну дотримання суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів та забезпечити повернення валютної виручки в установлені граничні строки розрахунків за окремими операціями з експорту товарів.
Читайте також: НБУ купить майже 140 кг цукерок, але не в Roshen
Відповідне рішення НБУ оприлюднено на сайті регулятора й набуває чинності з 11 листопада. Його ухвалено в рамках реалізації розпорядження Кабміну №76 “Про затвердження переліку товарів та (або) галузей економіки, для яких Національний банк має право встановлювати винятки та (або) особливості запровадження заходів захисту”.
Як повідомлялося, в Україні розпочато реформу детінізації ринку зерна, згідно з якою змінюються правила експорту зернових та олійних культур, а також продуктів їх переробки.
На початку листопада уряд схвалив постанову “Про реалізацію експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану”. Згідно з документом, буде сформовано перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт зернових та олійних культур, а також продуктів їх переробки.
10 листопада список верифікованих компаній-експортерів оприлюднено на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства.
Як повідомлялось раніше, український борщ отримав від НБУ власну пам’ятну монету.