Аналітик ASAP Agri Вікторія Семенова заявила, що попри тривалу посуху в більшості регіонів України влітку та на початку осені, стан озимих культур на початок грудня є більш позитивним, ніж очікувалося.
Про це повідомила Latifundist.
Агрометеорологи повідомляють, що стан озимих культур в Україні в середньому оцінюють як добрий (77%) і задовільний (20%). Східна частина країни, яка найбільше постраждала від літньо-осінньої посухи, має найгірший стан посівів озимих в Україні.
На Харківщині 19% посівів перебувають у незадовільному стані, 25% — у задовільному, решта — у доброму. У Полтавській області задовільними вважаються 75% посівів, решта — у доброму стані. На Дніпропетровщині 62% посівів оцінюються в доброму стані та 34% — у задовільному. Місцеві аграрії оцінюють стан посівів ріпаку та пшениці на Дніпропетровщині в середньому на 3 бали за 5-бальною шкалою.
Читайте також: В УПІ-АГРО розповіли про комплекс заходів для адаптації цукрових буряків до змін клімату
Поєднання високих температур і недостатньої кількості опадів створило складні умови для накопичення вологи в ґрунті. Незважаючи на те, що нещодавні опади забезпечили посіви достатньою вологою, фермери повідомляють, що запаси вологи в ґрунті залишаються нижчими за середні довгострокові.
«Екстремально спекотна та посушлива погода у вересні — критичному періоді для сівби озимих культур — спричинила суттєві затримки посіву та завадила ранньому розвитку рослин. У Дніпропетровській області спостерігається нерівномірність сходів посівів, тоді як у західних областях своєчасно пройшли дощі, що сприяло росту», — сказала Семенова.
За її словами, по всій країні більшість культур було посіяно пізніше, ніж зазвичай, що призвело до повільнішого росту.
Аналітик каже, що хоча українські озимі культури показали «вражаючу стійкість в умовах сильної посухи», постійний моніторинг і ефективне управління посівами будуть вирішальними для забезпечення високої врожайності наступного врожаю.
Як повідомлялось раніше, ціни в українських портах на соєві боби залишалися стабільними.