Про завершення збирання солодких коренів розповів директор департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Олег Сідоров, передає vn.20minut.ua. За його словами, буряки продовжують вивозити з полів. На цукрозаводи доставили 1,6 млн т сировини. З цієї кількості переробили 1.4 млн т і зварили 202 тис. т цукру (станом на 25 листопада нинішнього року).
В області працюють усі цукрозаводи, які починали виробничий сезон.
Читайте також: Озимих засіяно на 40% менше, ніж рік тому, – УКАБ
Незважаючи на складні умови, спричинені війною, зокрема, частковим дефіцитом і суттєвим подорожчанням паливно-мастильних матеріалів, аграрії зібрали урожай зі всієї площі, що становить 43,3 тис. га.
Як розповів керівник одного з господарств, під час копання буряків згрупувалися з іншим господарством і взяли в оренду один на двох бурякозбиральний комбайн.
«Так сталося, що у господарстві, де є імпортний сучасний буряковий комбайн, буряків у нинішньому році не сіяли, — каже співрозмовник. — У нас вийшло навпаки: ми посіяли, але комбайна не маємо. Зараз площі буряків невеликі. Купувати комбайн дорого і не вигідно. Знайшли вихід із ситуації. Ще й власнику комбайна дали можливість підзаробити».
У нинішньому році на цукрозаводах області планують зварити приблизно 350 тис. т цукру, торік було 363,5 тис. т.