Новини

На Закарпатті побудують одне з найбільших підприємств деревообробної галузі України

Разом з інвесторами Коростенським заводом МДФ, Українською холдинговою лісопильною компанією та Батівською громадою заклали символічну капсулу під будівництво одного з найбільших підприємств деревообробної галузі України – виробничо-перевантажувального комплексу «БФ ТЕРМІНАЛ». 

У найближчій перспективі він сформує новий кластер у регіоні й дасть потужний імпульс для розвитку наших громад і територій. Про це повідомляє очільник Закарпатської ОДА Віктор Микита.

«Над цим проєктом наші команди працювали в найважчий для країни час. Ми довели інвестору, що є надійними партнерами та разом із громадою готові створити найкращі умови для інвестицій і розвитку виробництва на кожному з етапів. Одночасно ми поставили крапку у штучно навʼязаному десятиліттями наративу про так звану безперспективність Закарпаття як регіону з високою часткою виробничої сфери», – йдеться у повідомленні.

Компанії, котрі вкладають у Закарпаття близько восьми мільярдів гривень, здійснюють свою діяльність в Україні та залишаються лідерами з ринковою часткою понад 30%. Продукція має належні сертифікати, власну торгову марку й експортується більш ніж у 30 країн світу. Одним із їхніх великих замовників є відома міжнародна компанія IKEA, з якою налагоджене взаємовигідне співробітництво.

Читайте також: Лісорубний квиток та сертифікат про походження деревини видаватимуть онлайн

Проєкт передбачає створення логістичного та виробничого кластера в Батівській громаді, основним видом діяльності якого буде перевезення, обробка деревини й експорт кінцевої продукції з високою доданою вартістю. На заводі будуть встановлені сучасні автоматизовані та високоефективні технологічні лінії німецьких компаній.

На початкових етапах підприємство забезпечить близько двох тисяч робочих місць з перспективою збільшення кількості до чотирьох тисяч робочих місць пропорційно до зростання обсягів замовлень та розширення виробничої інфраструктури. Заробітна плата працівників залежно від кваліфікації стартуватиме від 20 тисяч гривень.

Виробництво на Закарпатті й багатомільйонні інвестиції дозволять збільшити виробничі потужності компанії до 700 тисяч м3 на рік і вийти на перспективні ринки Азії та Африки, забезпечивши передові технологічні можливості для випуску продукції нового формату, а встановлення додаткової лінії суттєво збільшить питому вагу експортних продажів у структурі реалізованих товарів.

Водночас проєкт створить умови для подолання викликів щодо зміни логістичних шляхів через перекриття агресором морських портів України, та підвищення пропускної спроможності західних прикордонних переходів, пов’язаної передусім із необхідністю зміни ширини колії.

«Дякуємо всім залученим державним інституціям за підтримку, інвесторам за довіру та надійне партнерство, а також громаді й нашій великій команді, яка провела фундаментальну роботу для розвитку виробничої сфери краю», – йдеться у повідомленні.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram