Процес інтеграції України до ЄС буде складним через український агросектор, який створює певні загрози для європейських фермерів, після низки протестів питання буде вирішено й Україна приєднається до ЄС раніше, ніж у 2030 році.
Про це повідомила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, передає Інетрфакс-Україна.
“Сільське господарство – це рятівне коло української економіки. На його частку припадає 60% експорту. Фактично це один з ключових постачальників продовольства в усьому світі. Воно зазнало великих збоїв через війну, через блокаду Чорного моря, доки його (рух морем – ред) не відновив уряд за підтримки міжнародних партнерів. Сільське господарство було, є і буде ключовим сектором розвитку України”, – сказала вона.
Читайте також: В ЄС озимі посіви перебувають переважно в задовільному стані
За словами Матернової, сільське господарство завжди буде одним із трьох найважливіших секторів нарівні з енергетикою та обороною, які домінуватимуть в українській економіці, створюватимуть потенціал відновлення та експорту.
“Важливо розуміти, що це (інтеграція українського агросектору в ЄС- ІФ-У) буде делікатне обговорення. Це буде чутливий сектор, тому що ваш потенціал такий, що це загрожує інсайдерам, коли аутсайдер має такі цінності і силу. Але ми це переживемо”, – сказала посол ЄС.
Дипломат нагадала, що при вході Іспанії та Португалії до Європейського Союзу французькі та італійські винороби вважали, що це катастрофа, і вони ніколи не зможуть конкурувати. Коли Польща, Чехія і Словаччина входили до ЄС, ішлося про сантехніків і водіїв вантажівок, були демонстрації проти цього, але ЄС вистояв.
Як повідомлялось раніше, Україна є лідером серед постачальників ріпакового шроту до ЄС.