Враховуючи поточний стан посівів озимих зернових культур в Україні, а також порівнюючи його з минулорічним, можна зробити попереднє припущення щодо успішної зимівлі рослин і доволі гарної їх продуктивності в наступному році.
Відповідний прогноз у своєму місячному звіті озвучили фахівці Національної академії аграрних наук України, пише АПК-Інформ.
За словами вчених, загалом погодні умови жовтня видалися доволі звичайними, як для цієї пори року, і відрізнялися мінливим температурним режимом та помірною кількістю опадів. Так, середня температура повітря за місяць становила 11,4°С, що було на 2,3°С вище середніх багаторічних значень. Середня кількість опадів становила 37,3 мм, або 98% визначеної норми для даного календарного терміну.
Читайте також: “Прометей” планує сіяти озимі на розмінованих землях Миколаївської області
У НААН розповіли, що значною мірою перспективи перезимівлі будуть залежати від гідротермічного режиму в найближчій перспективі.
Фахивці кажуть, що наукові дослідження та практична діяльність найбільш успішних зерновиробників вказують на те, що високої морозо- та зимостійкості рослини пшениці озимої набувають з утворенням 3–5 пагонів і добре розвинутої кореневої системи при порівняно глибокому розміщенні вузла кущіння.
“Переростання, як і недорозвиненість вегетативної маси, слабке укорінення та недостатнє кущіння озимини можуть бути однією з вагомих причин ушкодження і загибелі посівів у разі настання несприятливих погодних умов протягом зимового періоду)”, – заявили фахівці.
Як повідомлялось раніше, Мінагро назвало ключові фактори впливу на сільське господарство України у 2023-2024 роках.