Новини Рослинництво

Народні депутати пропонують не вводити електронну акцизну марку для виробників вина

Проекти законів про забезпечення електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах (реєстр. № 8286) та про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах (реєстр. № 8287) в частині запровадження електронних марок акцизного податку у виноробній галузі були обговорені 8 лютого ц.р.  на базі підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Під час обговорення члени Комітету підтримали ініціативу запровадження електронної марки акцизного податку, яка необхідна для забезпечення повноти сплати податків з підакцизних товарів і протидії незаконному виробництву та обігу фальсифікованої продукції.

Водночас учасники зустрічі відзначили, що запровадження електронних марок акцизного податку у виноробній галузі може негативно позначитися на виробничій діяльності виноградарських та виноробних підприємств. Адже у разі прийняття відповідних законодавчих ініціатив, виноробні підприємства, зокрема крафтові, будуть змушені встановити обладнання, яке взагалі не зможуть придбати через велику вартість.

Читайте також: Закарпатський винороб виготовляє рідкісні вина з калини та кульбаби

За підсумками обговорення народними депутатами України було запропоновано вивести виробників вина з-під дії зазначених законопроектів, оскільки запровадження додаткового фінансового тягаря може призвести до зупинки таких підприємств та однозначно не сприятиме їх розвитку.

У заході, який відбувся під головуванням голови підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Артема Чорноморова, взяли участь Голова Комітету Олександр Гайду, заступник Голови Комітету Степан Чернявський, голова підкомітету Марина Нікітіна, член Комітету Артур Герасимов, працівники секретаріату Комітету, представники Мінагрополітики, а також галузевих виноробних асоціацій.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram