Новини

Наслідки мобілізації. В Кіровоградській області не вистачає механізаторів

Зміни у порядку бронювання військовозобов’язаних відбулись не на користь будь-якого підприємства, у тому числі й аграріїв, про це заявила начальниця відділу мобілізаційної роботи апарату Кіровоградської ОВА Світлана Копієвська. 

Про це повідомляє Суспільне.

“Під бронювання підпадають керівники підприємства і їхні заступники незалежно від віку і військового звання та військово-облікової спеціальності. Всі інші військовозобов’язані, які нині працюють у наших господарствах, підлягають бронюванню на 50%”, — сказала вона.


За словами керівниці департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОВА Валерії Фурманової, зараз закінчується бронювання у того, хто подавався ще торік.

“Напередодні весняно-польових робіт це значна проблема. Ми розуміємо, що й так багато працівників пересіли за “Леопарди”. Наразі дефіцит складає близько сотні механізаторів узагалі в області, але з кожним днем ця цифра зростатиме, тому що підходимо до весняно-польових робіт”, – сказала вона.

На 1 лютого керівники фермерських господарств області подали до обласного центру зайнятості заявки на 30 вакансій. Господарства потребують трактористів й трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва. Роботодавці пропонують за цими посадами заробітну плату в межах від мінімальної до 20 тис. грн. Загалом за рік було понад 1200 таких вакансій.

Керівник господарства з Новоукраїнського району Микола Макодзеба заявив, що за рік з 18 механізаторів мобілізували третину. Закінчити своєчасно жнива допомогла сучасна техніка.

“Завдяки тому, що вона набагато продуктивніша, ми останнім часом навіть уночі не працюємо, – говорить керівник господарства. – Сівалка має широкозахватні агрегати. Якщо раніше вона сіяла 15-18 гектарів, то зараз це 130-150 гектарів за зміну. Тому ми впоралися й зібрали врожай”.

Як повідомлялось раніше, Кабмін змінив порядок бронювання працівників підприємств при мобілізації.