Наука

Наступного року Київ обіцяє перейти на стійке озеленення за європейськими практиками

У 2023 році муніципалітет Києва активно масштабуватиме сучасні європейські підходи в озелененні, заявив начальник Управління екології КМДА Олександр Возний.

За словами Возного, наступний рік буде економічно складним, тож головне завдання — зробити озеленення міста стійкішим. Дерева й трави потребуватимуть менше догляду, використання пального та людських ресурсів, натомість екологічна складова має зростати.

Приклади озеленення з презентації семінару, на які планує орієнтуватися місто

Посадовець виокремив такі підходи, на які місто збирається орієнтуватися у 2023 році:

  • активніше використовувати багаторічні рослини,
  • на деяких ділянках, де утримання газонів не є доцільним, висаджувати декоративні луки та злаки, які потребують значно меншого ресурсу для догляду. Це стосуватиметься передусім розподільних смуг і ділянок уздовж автомобільних доріг,
  • уважно підходити до вибору сортів дерев та кущів, надаючи перевагу тим, які найкраще себе зарекомендували в міських умовах. Серед таких — липа, гледичія, платан, клен.
Приклади озеленення з презентації семінару, на які планує орієнтуватися місто

Для комунальників провели семінар, на якому фахівці садових центрів пояснили принципи сталого озеленення. Серед лекторів — ландшафтна дизайнерка Анна Галаган, керівниця ландшафтної компанії EVA Олеся Клюшник, керівник центру «НАТАЛІС» Олексій Венгловський і голова відділу ландшафтного дизайну Київзеленбуда Марія Вольська.

На початку жовтня ландшафтні архітекторки Анна Корнілов та Юлія Євтушенко провели для працівників Київзеленбуда екскурсію кількома житловими комплексами зі зразковим озелененням

Досі Київзеленбуд рідко вдавався до принципів сталого озеленення, натомість фокусуючись на «вау-ефектах»