Доктор сільськогосподарських наук, професор Уманського національного університету садівництва Роман Яковенко заявив, що за надмірного азотного живлення плодових культур відбувається подовження вегетації, що призводить до невизрівання тканин і, відповідно, пошкодження дерев узимку низькими температурами, а квіток – весняними приморозками.
Про це пише Садівництво по-українськи.
«Щорічний винос азоту, за врожайності інтенсивного саду 40 т/га, складає 0,05% або це всього 20 кг. Така ж кількість азоту акумулюється у деревах упродовж вегетаційного сезону вирощування насаджень яблуні. Тому, особливо на родючих ґрунтах внесення добрив повинно бути помірним, в міру необхідності з дозою 50-60 кг/га», – сказав він.
Читайте також: В Україні дуже добре продається американський сорт черешні
Надмірно високий вміст нітратного азоту в ґрунті під плодовими деревами може блокувати їхнє живлення фосфором, додає науковець, залізом та іншими елементами, що викликає фізіологічні захворювання і зниження продуктивності, а головне наносить шкоду навколишньому середовищу шляхом промивання нітратної форми азоту в глибші шари ґрунту.
Як повідомлялось раніше, на Черкащині фермер вирощує яблука у формі серця.