Кандидат сільськогосподарських наук з Інституту садівництва НААН Ігор Шевчук заявив, що у плодоносних садах силиви спеціалісти радять використовувати 14 видів інсектицидів і 4 види фунгіциди, що майже в 10 та 23 рази відповідно менше, ніж у яблуневих садах.
Про це пише Садівництво по-українськи.
«Для захисту імунних і толерантних до плямистостей сортів у період вегетації залежно від вологості достатньо 1–2 фунгіцидних обробок. Перша – після цвітіння, друга – після збору врожаю», – сказав він.
Науковець каже, що за наявності щитівок, попелиць та листовійок сад до розпускання бруньок за температури повітря понад +4°C обприскують продуктом.
Читайте також: Вперше за 10 років. В Одеській області після аномально теплої зими на посівах часнику розвинувся кліщ
«Препарат 30Д». Його ж задіють у разі виявлення личинок-мандрівниць каліфорнійської щитівки. Якщо популяція шкідників нижча за ЕПЧ, у фенофазу зеленого конусу проти хвороб вносять фунгіцид на основі 3% бордоської рідини. Обприскування роблять баковими сумішами інсектициду та фунгіциду. За результатами наших досліджень високу інсектицидну дію проти чорного сливового пильщика та інших шкідників проявили препарати на основі імідаклоприду», – зауважив Шевчук.
За його словами, обробку проти шкідника у саду сливи виконують на початку розпускання перших бутонів, у пік льоту імаго, або після цвітіня. Якщо обробку проти пильщика виконали до цвітіння, то через 8–10 днів після цвітіння необхідно провести обприскування проти сливової товстоніжки.
Як повідомлялось раніше, ціни на яблука цьогоріч можуть бути нестабільними.