Новини

Навіть для гуманітарної допомоги. Польські протестувальники не виключають, що заблокують кордон повністю

Польські протестувальники розпочали цілодобову блокаду пункту пропуску “Медика-Шегині”, яка триватиме до 3 січня. При цьому вони не виключають повної блокади кордону навіть на пропуск гуманітарної допомоги.

Про це заявив представник протестувальників Роман Кодрув, повідомляє Укрінформ.

За його словами, від четверга, 23 листопада, протест на цьому пункті пропуску здійснювався з 9-ї до 20-ї години за місцевим часом, а з понеділка він цілодобовий і триватиме до 3 січня.

Він зазначив, що щогодини вони пропускатимуть по дві вантажівки. Водночас він не виключив повну блокаду кордону.

Читайте також: Блокування кордону: близько 20 водіїв фур хочуть евакуюватися в Україну

Кондрув каже, що з українського боку кордону звучать голоси про те, що польські протестувальники блокують проїзд гуманітарної допомоги для України. Він назвав це неправдою, але не виключив, що якщо такі звинувачення продовжаться, то протестувальники дійсно не пропускатимуть жодних вантажівок.

За даними польської поліції, перед пунктом пропуску “Медика-Шегині” в понеділок у черзі на перетин кордону перебувало близько 1,4 тис. вантажівок, а перед пунктом пропуску “Корчова-Краківець” – близько 530 автомобілів.

Нагадаємо, що десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Ключова вимога польських перевізників – повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС українських перевізників.

Єврокомісія назвала одну з ключових вимог польських перевізників юридично неможливою.

Станом на 23 листопада на кордоні померли вже двож українських водіїв.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram