Новини

Названо продукти, які лідирують за зростанням імпорту в Східній Європі

За період з 2019 по 2023 рік регіон Східної Європи збільшив імпорт фруктів та овочів на 28%, після чого його показник досяг вражаючих 10 мільярдів доларів, крім внутрішньорегіональної торгівлі.

Про це пише EastFruit.

“Незважаючи на стабілізацію багатьох сегментів імпорту в останні роки через демографічні тенденції, у регіоні залишається значний потенціал для нових ринкових ніш, підходів, постачальників та продуктів”, – сказав міжнародний консультант та аналітик плодоовочевого ринку ФАО Євген Кузін.

Батат, авокадо і свіжа лохина стали найшвидшими категоріями імпорту в регіоні з 2019 по 2023 рік, відкриваючи нові ринкові можливості як для усталених, так і нових постачальників у Східній Європі, включаючи Єгипет і Марокко.

“Слід зазначити, що фактична присутність єгипетських та марокканських продуктів може бути значно вищою, ніж показують офіційні дані, оскільки регіон все ще імпортує великі обсяги фруктів та овочів через країни-реекспортери, такі як Нідерланди, Німеччина чи навіть Польща та Чехія”, – сказав Кузін.

Батат продовжує набирати популярності серед споживачів Східної Європи, причому такі країни, як Україна та Румунія, вже мають власні виробничі проекти з вирощування батату. Загальний імпорт цієї продукції в регіоні подвоївся за останні п’ять років, перевищивши 22 тис. тонн 2023 року, при цьому Єгипет успішно конкурує тут із США та Іспанією.

Читайте також: На Хмельниччині аграрії почали збирати кукурудзу на зерно

Імпорт свіжої лохини також майже подвоївся з 2019 по 2023 рік, що зумовлено зростанням споживання всіх свіжих ягід у період відсутності власного врожаю у Східній Європі. Марокко тепер є шостим за величиною прямим постачальником завдяки своїм унікальним сезонним можливостям постачати лохину до початку іспанського сезону та після пікових поставок з Південної півкулі.

Імпорт авокадо у Східній Європі наблизився до 100 тис. тонн у 2023 році, при цьому на ринку є широке коло постачальників. Марокко потроїло свої прямі постачання до регіону близько однієї тис. тонн, хоча цього було недостатньо, щоб увійти до числа провідних постачальників.

Як повідомлялось раніше, активний попит трейдерів продовжив надавати підтримку цінам на фуражну кукурудзу в Україні.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram