Минулий рік для промислових виробників свинини відзначився як посиленням викликів воєнного часу, так і підвищенням інвестиційної привабливості галузі та, як наслідок, активнішим нарощуванням виробничих потужностей, зокрема і за рахунок притоку «новачків».
Про це йдеться у повідомленні асоціації Свинарі України.
Проте масштабування, як зазначають аналітики, не єдине, чим переймалися свинарі України торік.
«Більшість проактивних операторів галузі розуміють, що робота над підвищенням ефективності виробництва та показників продуктивності завжди на часі незалежно від цінової кон’юнктури», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Стадо корів було знищено. Як у Миколаївській області попри руйнування діє сільськогосподарський кооператив
В асоціації заявили, що за підсумками 2023-го спостерігають збільшення показників середньодобових приростів як на дорощуванні, так і на відгодівлі. Зокрема, середній рівень показника на дорощуванні додав понад 6% проти минулорічного у тому числі й завдяки істотному покращенню (більш ніж на 25%) мінімального показника вибірки.
“Показники темпів приросту тварин на відгодівлі також продемонстрували позитивну динаміку — діапазон їх варіації з 538–1093 г/доба у 2022-му підвищився до 681–1105 г/доба у 2023-му. Відповідно, спостерігалося і швидше досягнення забійної маси тваринами (за 155–195 днів торік проти 158–220 днів у 2022-му) за паралельного підвищення останнього. Так, якщо у рік повномасштабного вторгнення тварин у середньому реалізовували на забій масою 111,7 кг, то у 2023-му цей показник становив 114,5 кг. Крім того, вибірка 2023-го встановила новий максимум з кількості реалізованих тварин у розрахунку на свиноматку на рік серед господарств закритого типу — 36,6 гол. чи на 5% вище за попередньо досягнутий рівень”, — поділилися аналітики галузевого об’єднання.
Як повідомлялось раніше, фермер з Дніпропетровщини розводить нутрій в домашніх умовах.