Новини

“Не можна пробачити”. Туск звинуватив уряд Моравецького у бездіяльності щодо блокади кордону

Дональд Туск, який у середині грудня може очолити польський уряд, коментуючи ситуацію з блокуванням польськими перевізниками кордону з Україною, звинуватив чинний уряд Матеуша Моравецького “в бездіяльності, яку не можна пробачити”.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Це бездіяльність, яку не можна пробачити. Таким чином ми ставимо під загрозу польсько-українські відносини і не захищаємо польських інтересів”, – сказав політик.

За його словами, чинний уряд Польщі ставить усіх у дуже складну ситуацію.

Туск заявив, що “Право і Справедливість“, Моравецький і Качинський жахливо, дуже по-дилетантському, непрофесійно і дуже цинічно розіграли українську карту”.

Лідер Громадянської коаліції підкреслив, що спочатку, коли це було доречно, Варшава демонструвала радикально проукраїнську позицію “повністю забуваючи про польські інтереси”.

Читайте також: Блокування кордону: близько 20 водіїв фур хочуть евакуюватися в Україну

За його словами, “Польща повинна жити в дружбі і підтримувати Україну, водночас не нехтуючи власними інтересами”.

“Вони повністю знехтували цим, а коли зрозуміли, що це дратує людей, почали розігрувати антиукраїнську карту, а потім відвернулися від проблеми на кордоні”,- каже Туск.

При цьому він зазначив, що вивчає цю проблему і проводить зустрічі з політиками й експертами, які займатимуться питанням кордону.

Нагадаємо, що десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною в Гребенному, Дорогуську та Корчовій. Ключова вимога польських перевізників – повернення системи видачі дозволів для роботи в ЄС українських перевізників.

Єврокомісія назвала одну з ключових вимог польських перевізників юридично неможливою.

Станом на 23 листопада на кордоні померли вже двож українських водіїв.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram