Новини

Огляд світового ринку бананів

Клімат відіграє велику роль у ланцюжку поставок бананів: тепліша погода та велика кількість дощів впливають на обсяги в країнах Південної Америки, які вирощують банани.

Про це пише Fresh Plaza.

В Еквадорі до липня 2024 обсяг експорту знизився на 1,6%. Здебільшого це пов’язано з кліматичними факторами, що призвели до зниження врожайності.

У Північній Америці скоротилися постачання бананів з усієї Латинської Америки. Шторми в Мексиці та Гватемалі завдали збитків, а дощі та високі температури вплинули на дерева. Попит загалом був низьким, в основному через літні відпустки.

У Китаї різко знизився експорт філіппінських бананів. Несприятливі погодні умови на Філіппінах призвели до скорочення обсягів бананів та зростання цін. В’єтнам може скористатися цим, заповнивши дефіцит у Китаї. Після підвищення попиту в останні два сезони Камбоджа та Лаос також розширили вирощування бананів, щоб скласти конкуренцію Філліпінам, які швидко втрачають популярність у Китаї.

Читайте також: Не є традиційною для ягодою. Як на Кіровоградщині збирають лохину

У багатьох країнах Європи попит на банани знизився через літні відпустки та спекотну погоду. На Канарських островах (Іспанія) проблема протилежна іншим країнам, які вирощують банани, – високі температури та зміна клімату сприяють надвиробництву на островах. Це призвело до цінової кризи, що тривала з липня, на канарські банани, від якої серйозно постраждали фермери острова. В Італії ринок стабільний, споживання залишилося незмінним із минулого року.

У Німеччині попит був обмежений через свята. Рітейлерам довелося скоротити пропозицію, щоб уникнути надлишків. У Нідерландах ціни на банани в середньому вищі, ніж торік, а літні канікули, спека та банани, які, як кажуть, не поєднуються, спричинили спад на ринку бананів.

У Південній Африці повінь та холодна зима вплинули на постачання бананів. На півдні Мозамбіку, де вирощується більшість південноафриканських бананів, температура впала всього до 2 або 3 °C, що призвело до спалювання листя.

Як повідомлялось раніше, у Черкаській області на ділянці садівниці росте 12 сортів лохини.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram