Новини

Овочівники України зекономили споживачам 30 млрд грн, відновивши виробництво цибулі та моркви

На сьогодні оптові ціни на цибулю в Україні майже учетверо рази нижчі, ніж роком раніше в цей же час, а ціни на моркву – у 3,2 рази нижчі.

Про це йдеться у щотижневому ціновому моніторингу EastFruit.

Аналітики заявили, що це все стало можливим завдяки швидкому відновленню виробництва цих культур овочівниками України, які зробили те, що здавалося неможливим: перенесли протягом лише одного року вирощування зі зруйнованих російськими агресорами південних регіонів в інші області України.

«Багато хто недооцінює вплив цієї, здавалося, звичайної бізнес-події на середньостатистичного українського споживача, і даремно, бо йдеться про мільярди гривень, які залишилися в кишенях українських споживачів, які й так потерпають від війни», – вважає економіст інвестиційного департаменту продовольчої. та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Читайте також: «Сільпо» придбав сервіс продажу та доставки овочів та фруктів OVO

Нині середня оптова ціна на цибулю в Україні на 33 грн за кг нижче, ніж на цей же час минулого року, а на моркву – на 22 грн нижче. У середньому за сезон різниця може бути близька до цих показників. При цьому потрібно пам’ятати, що йдеться про оптову ціну, а різниця з роздрібною ціною ще суттєвіша.

Відповідно, за оцінками аналітиків, овочівники України допоможуть споживачам країни заощадити на цих двох видах овочів близько 30 млрд грн. або понад 800 грн. на кожного мешканця країни.

За їх словами, щоб зрозуміти, наскільки це є значна сума – це приблизно стільки ж, скільки Україна отримала від транзиту російського газу за минулий рік. Це також вдвічі більше, ніж виручка від експорту всіх свіжих, заморожених та сушених фруктів, ягід, горіхів та овочів з України у найкращий експортний рік.

Як повідомлялось раніше, у 2023 році вирощування овочів майже зрівнялося з показниками 2021.

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram