Новини

П’ять найкращих країн у сфері виробництва сонячної енергії

У світовій енергетичній структурі протягом століть домінували викопні види палива. Через зростання попиту на енергію в країнах у всьому світі використання викопного палива призвело до величезної шкоди здоров’ю людини та навколишнього середовища, що призвело до величезних економічних витрат.

В останнє десятиліття зростання обізнаності та бажання зменшити викиди парникових газів (ПГ) проклали шлях до альтернатив, однією з яких є сонячна енергія. Хоча сонячного світла, яке потрапляє на поверхню Землі за півтори години, достатньо,  щоб забезпечити  споживання електроенергії в усьому світі протягом року, це джерело відновлюваної енергії в основному не використовується. Зі зобов’язаннями щодо скорочення викидів вуглецю світ спостерігає зміщення енергетичного балансу від викопних джерел до відновлюваних. Світова встановлена ​​потужність сонячних фотоелектричних (PV) станом на кінець 2022 року становила 1046,61 ГВт порівняно з 136,57 ГВт на кінець 2013 року.

Ось огляд п’яти провідних країн із застосуванням сонячної енергії на основі статистики Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA).

1. Китай

Китай продовжує домінувати в сонячній промисловості з точки зору встановленої потужності фотоелектричних сонячних батарей. Країна додала 87,4 гігават (ГВт) протягом 2022 року, збільшивши сукупну встановлену потужність до 392,43 ГВт, таким чином домінуючи на 37,5% світового ринку . Збільшення потужності, здійснене в 2022 році, трохи не досягло цільового показника в 108 ГВт на 2022 рік через тривалі обмеження карантину. У 2013 році сонячна фотоелектрична потужність Китаю становила 17,74 ГВт.

Китай залишається найбільшим джерелом глобальних викидів парникових газів із загальною  часткою  27% у світових викидах. Отже, перехід Китаю до економіки з низьким вмістом вуглецю є обов’язковим для досягнення глобальних кліматичних цілей. Згідно зі звітом BloombergNEF, у 2022 році країна стала безсумнівним лідером у витратах на низький рівень викидів вуглецю, на яку припадає майже половина світових інвестицій і вкладено майже 550 мільярдів доларів у технології переходу на енергетику  . Про це ще у вересні 2020 року заявив голова Генеральної Асамблеї ООН Сі Цзіньпін , «Ми прагнемо досягти піку викидів CO2 до 2030 року та досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року». 14-й п’ятирічний план розвитку відновлюваної енергетики, оприлюднений у 2022 році, містить амбітні цілі щодо розгортання, які мають сприяти подальшому зростанню потужностей у найближчі роки. 

2. США

США посідають друге місце в світі за сумарною встановленою потужністю фотоелектричної системи. Встановлення 17 ГВт фотоелектричних установок у 2022 році збільшило загальну потужність фотоелектричних установок до 110,1 ГВт. Минулого року сонячні електростанції  становили  приблизно 46% нових потужностей США для виробництва електроенергії, порівняно з 4% у 2010 році. Загальна кількість становила 11,03 ГВт у 2013 році. Wood Mackenzie очікує, що «ринок  сонячної  енергії збільшиться втричі протягом наступних п’яти років». , довівши загальну встановлену сонячну потужність до 378 ГВт до 2028 року».

США є другим за величиною викидом парникових газів, відповідальним за 11% світових  викидів . Адміністрація Байдена-Харріса  прагне  створити 100% чисту електромережу до 2035 року та нульові викиди вуглекислого газу до 2050 року. Для досягнення поставленої мети було вжито низку заходів. У 2022 році США  запровадили  Закон про скорочення інфляції, «що поєднує  цілі  зменшення внутрішньої інфляції, зокрема викликаної глобальною енергетичною кризою, і подолання зміни клімату». У січні 2023 року адміністрація Байдена-Гарріса  оголосила про  інвестиції в розмірі 82 мільйони доларів, спрямовані на збільшення внутрішнього виробництва сонячної енергії та її переробки. Адміністрація оголосила  доп 45 мільйонів доларів на внутрішній сектор виробництва сонячних батарей у липні 2023 року.

3. Японія

Японія посідає третє місце в світі із загальною встановленою фотоелектричною потужністю 78,83 ГВт. У 2013 році ця цифра становила 13,59 ГВт. У жовтні 2020 року прем’єр-міністр Японії Суга Йошіхіде оголосив про рішучість Японії скоротити викиди парникових газів до нуля, щоб зробити Японію вуглецево-нейтральним, декарбонізованим суспільством до 2050 року. На саміті лідерів з питань клімату   в У квітні 2021 року в США Японія зобов’язалася до 2030 року скоротити викиди парникових газів на 46% порівняно з рівнями 2013 року. Щоб скоротити викиди вуглецю домогосподарствами, у грудні 2022 року було прийнято постанову, згідно з якою всі нові будинки в Токіо, побудовані великими будівельними   компаніями після Квітень 2025 року повинні встановити сонячні панелі. Японія викидає 2% від світових викидів ПГ.

Також по темі: Агровольтаїка і плавучі сонячні електростанції можуть стати розв’язанням проблеми посухи в Європі

Японія працює  над удосконаленням сонячних технологій , зокрема космічної сонячної енергії (SBSP) і гнучких сонячних батарей нового покоління. Проект SBSP передбачає запуск в космос супутників, оснащених гігантськими сонячними панелями, які перетворюють вироблену електроенергію в мікрохвилі, які потім передаються назад на землю. Японія поставила за  мету  провести експеримент з передачі електроенергії космос-земля до 2025 фінансового року. Щоб випробувати гнучкі сонячні елементи, Японія планує провести демонстраційний тест у квітні 2024 року шляхом встановлення перовскітових сонячних елементів (PSC). 

4. Німеччина

Німеччина, найбільша економіка Європи, посідає четверте місце за обсягом встановленої сонячної потужності. На кінець 2023 року сукупна встановлена ​​потужність фотоелектричних установок у Німеччині становила 66,55 ГВт — порівняно з 59,37 ГВт наприкінці 2022 року. У 2013 році сукупна потужність країни становила 36,7 ГВт. На тлі війни між Росією та Україною Німеччина прагне прискорити проекти вітрової та сонячної енергії, щоб зменшити зовнішню залежність від енергії. Уряд Німеччини прийняв кілька законів для заохочення використання відновлюваних джерел енергії. Очікується , що обсяг ринку сонячної енергії в країні   досягне 137,88 ГВт до 2028 року при середньорічному темпі зростання 12,80% протягом 2023-2028 років.

В основі енергетичної політики та політики Німеччини лежить «Energiewende», термін, який означає «енергетичний перехід». Він являє собою шлях енергетичного переходу Німеччини від явного домінування вугілля, нафти та ядерної енергії до низьковуглецевої та безядерної економіки, заснованої на використанні відновлюваних джерел. Німеччина поставила перед собою амбітну мету задовольнити всі свої потреби в електроенергії за рахунок постачання з  відновлюваних  джерел до 2035 року, порівняно з попередньою ціллю відмовитися від викопного палива та досягти вуглецевої нейтральності до 2045 року. Німеччина націлена на 30% частки відновлюваних джерел енергії в кінцевому споживанні до 2030 року. .

5. Індія

Індія наділена величезним потенціалом сонячної енергії. Близько 5000 трильйонів кВт/год електроенергії на рік потрапляє на сушу Індії. У всьому світі Індія посідає п’яте місце в сонячній енергетиці із сукупною встановленою потужністю фотоелектричних установок 62,80 ГВт на кінець 2022 року порівняно з 49,34 ГВт у 2021 році. Загальна встановлена ​​потужність фотоелектричних установок в Індії становила 14,46 ГВт у 2013 році. Уряд Індії нещодавно оголосив про  свій  план додавати 50 ГВт потужностей відновлюваних джерел енергії (включаючи сонячну, вітрову, гідро- та біогенерацію) щорічно протягом наступних 5 років, щоб досягти мети в 500 ГВт до 2030 року. На даний момент загальна потужність відновлюваних джерел енергії в Індії становить 168,96 ГВт.

Індійський ринок сонячної енергії  оцінюється  на рівні 79,07 ГВт до кінця 2023 року та, за прогнозами, досягне 195,11 ГВт через п’ять років, зареєструвавши CAGR 19,8% протягом прогнозованого періоду. Відповідно до  оновленого  національно визначеного внеску в рамках Паризької угоди, Індія зобов’язується зменшити: а) інтенсивність викидів свого ВВП на 45% до 2030 року, порівняно з рівнем 2005 року, і б) досягти близько 50% сукупної встановленої потужності електроенергії з невикопного палива. енергетичних ресурсів до 2030 року. Існуючий національний НДЦ є кроком вперед на шляху до «довгострокової мети досягнення нульового чистого балансу до 2070 року». Індія посідає третє місце за найбільшим викидом парникових газів у світі з 7% разом із Європейським Союзом.

Наступні п’ять

Австралія (26,7 ГВт), Італія (25 ГВт), Бразилія (24 ГВт), Голландія (22,5 ГВт) і Південна Корея (20,9 ГВт) завершують список десяти найбільших країн за сумарною встановленою сонячною потужністю.

За оцінками Міжнародного енергетичного агентства, «Китай, Сполучені Штати та Індія подвоїли свої потужності відновлюваної енергетики протягом наступних п’яти років, на що припадає дві третини світового зростання».

Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram