Литовські законодавці в четвер 21 вересня ухвалили закон про заборону хутряних ферм в країні з 2027 року. За запропоновані поправки до Закону про добробут і захист тварин проголосували 68 депутатів, 25 – проти і 15 – утрималися.
Закон, серед іншого, забороняє ферми з розведення хутрових тварин. Їхні власники отримають компенсацію, але її розмір викликав нарікання з боку бізнес-спільноти.
“Ми досягли рівня зрілості, щоб не продовжувати діяльність, яка завдає болю”, – заявила перед голосуванням Ієва Пакаркліте з ліберальної Партії свободи, що входить до правлячої коаліції, зазначивши, що найбільший попит на хутро є в Росії та Китаї.
Заборона набуде чинності у 2027 році після перехідного періоду з 2024 по 2026 рік, коли хутрові фермери зможуть закрити свої ферми і отримати компенсацію. У перший рік їм виплатять 3 євро за тварину, у другий рік – 2 євро за тварину, а в останній рік – один євро.
Також по темі: Запропонована Литвою допомога щодо експорту зерна була лише дружнім жестом – єврокомісар
Уряд також компенсує виплати працівникам ферм при звільненні та покриє витрати, пов’язані зі знесенням будівель, знищенням обладнання та утилізацією відходів. Фермерські господарства, які вже закрилися, не матимуть права на компенсації, оскільки виплати будуть здійснюватися лише тим фермерам, які працюватимуть на момент ухвалення закону.
Литва стає 20-ю країною в Європі, яка забороняє цей вид бізнесу. Закон ще має бути підписаний президентом Гітанасом Науседою.
Все про агробізнес в соцмережах Facebook та Telegram