Ліквідацію наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС обговорили під час зустрічі представники Міністерства аграрної політики та продовольства України та ФАО.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.
У зустрічі взяли участь директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства агрополітики України Ігор Віштак, заступник директора ДУ Держґрунтохорона Роман Паламарчук, радник з питань політики та програм офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) в Україні Михайло Малков та спеціаліст з програм Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Джозеф Астрелла.
Ігор Віштак заявив, що крім сільськогосподарських земель, через підрив Каховської дамби постраждали тваринницька галузь, особливо в приватних домогосподарствах, рибництво і переробна галузь. Значних пошкоджень зазнали ґрунти. Загалом трагедія торкнулася 1,2 тис домогосподарств.
«Багато людей на підтоплених територіях Півдня залишилися без засобів існування, адже основне джерело їхнього доходу – прибутки за рахунок обробки земель і тваринництво. Їм потрібна підтримка, щоб стабілізувати продовольчу ситуацію. Завдання Міністерства агрополітики – в першу чергу, допомогти постраждалим домогосподарствам», – сказав він.
Читайте також: Осіння посівна: ФАО надасть насіння зернових для підтримки фермерів
У зв’язку з чим Мінагрополітики звернулося до ФАО за сприянням в організації підтримки постраждалим домогосподарствам та наданню допомоги у здійсненні необхідних заходів для організації та належного виконання роботи з відбору зразків грунту, проведення їх лабораторних досліджень за еколого-агрохімічними показниками та розробки заходів з відновлення пошкоджених грунтів.
В свою чергу представники ФАО відзначили, що з першого дня працюють над допомогою в подоланні наслідків підриву Каховської ГЕС. Зокрема, до кінця липня буде підготовлено звіт щодо попередньої оцінки завданих пошкоджень. ФАО тісно співпрацює з Урядом України та особливо з Мінагрополітики. Допомога постраждалим домогосподарствам – одне з пріоритетних завдань ФАО.
Віштак подякував представників ФАО за розуміння. Співрозмовники домовилися координувати свої зусилля щодо оцінки наслідків підриву Каховської ГЕС і допомозі постраждалим людям.
Як повідомлялось раніше, ФАО збирає заявки від виробників органіки на забезпечення їх генераторами.